verze pro tisk

Jak se zbavit žárlivosti?

13. prosinec 2014

I když se už po sté přemlouváte, že to neuděláte, stále hypnotizujete partnerův telefon, který leží na stole a jen co je čistý vzduch, projedete zprávy, odchozí i příchozí hovory.  Nic nenajdete.  Vaše pocity jsou ještě horší, než před chvílí. Věříte totiž tomu, že si váš partner dává dobrý pozor na to, aby nebyl prozrazen. Žárlivost zas a znova komplikuje váš vztah a vy už nevíte, co s tím? Chcete se vymanit z tohoto začarovaného kruhu? Jak se zbavit žárlivosti?

Reklama

Když je ve vztahu žárlivosti příliš!

Jsou lidé, kteří si bez špetky žárlivosti nedovedou manželství představit. Jejich vztah je většinou plný vášně, létajících talířů, bouřlivého usmiřování a milování.

Pokud se ale žárlivost postupně usadí ve vašem partnerském vztahu a stane se žárlivostí chorobnou, je třeba mít se na pozoru. Žárlivost je jako zhoubná nemoc, která ničí každého, kdo v ní žije. Lásku nerozvíjí, ale pomalu ji zabíjí!

Žárlivost

Jedná se o velmi nepříjemný, až úzkostný pocit. Většinou je spjat s obavou z opuštění a ztráty lásky. Žárlivec se velice bojí, že ten, koho má rád a na kom mu záleží, ho opustí.

Příčiny žárlení jsou různé, nejčastěji jde ale o pocity méněcennosti. Člověk si neváží sám sebe, nemá žádnou sebedůvěru. Může jít ale i o špatný rozchod s minulým partnerem, anebo o předchozí nevěru ve vztahu.

Přestat žárlit! Jde to vůbec?

Cesta za životem bez žárlivosti není lehká, ale určitě je možná. Jaké jsou předpoklady k tomu, že váš boj s touto nehezkou vlastností, bude úspěšný?

Srovnejte si priority a odpovězte si na otázky:

  • Chcete se zbavit žárlivosti? Odnaučit se žárlit?
  • Máte dostatek sebekázně a vytrvalosti?
  • Jste připraveni snášet celý léčebný proces?
  • Věříte tomu, že vyléčení je možné?

A z kterého konce tedy začít? Jak postupovat při léčbě žárlivosti?

Vzhůru do toho!

  1. Přiznejte si to! Žárlivost vás omezuje, svazuje a ničí! Svěřte se partnerovi, že tento problém chcete jednou provždy vypustit ze života a požádejte ho o pomoc. Není ale od věci navštívit odborného lékaře a terapeuta.
  2. Mějte rádi sami sebe! Když o sobě budete mít nízké mínění, tak neustále budete pociťovat, že nejste pro partnera dost dobrými. A to bude vyvolávat další vlny žárlivosti. Změňte to a mějte se opravdu rádi!
  3. Jste na partnerovi citově závislými? Láska ale neznamená to, že někoho vlastníme!
  4. Nebuďte vztahovační a přestaňte si něco domýšlet! Váš partner přišel pozdě z práce a vy už v tom vidíte, že si užíval s kolegyní? Nehledejte žádný důvod pro pozdní příchod, zkrátka to tak je, partner vám to jistě brzo objasní i bez hloupého vyptávání!
  5. Už žádné šacování! Nikdy více se nesnižte k tomu, že partnerovi budete prohledávat věci, šacovat kapsy, očichávat košile! Žádné tajné čtení smsek ani prohlížení hovorů. Začněte svému partnerovi více věřit!
  6. Žijte naplno! Zaměstnejte se a svůj volný čas proplánujte do posledního detailu. Nezavrhujte své koníčky jen kvůli manželství nebo partnerství. Stýkejte se s přáteli a rodinou. Vaše ,,Láska“ nemusí být neustále středem vesmíru!

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 3.17 hvězdiček / Hodnoceno: 12x


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak se zbavit akné?

Jak se zbavit akné?

Akné bývá spojováno s obdobím puberty, ale tímto kožním onemocněním trpí i lidé starší. Jde o jedno z nejčastějších kožních onemocnění, které se projevuje nevzhlednými pupínky především na obličeji. Jak se zbavit akné, aby jste nemuseli svůj obličej skrývat?

Jak se zbavit zahlenění?

Jak se zbavit zahlenění?

S podzimem přicházejí různé virózy, chřipky a nachlazení a s tím věčný boj s rýmou, kašlem a zahleněním. Co dělat když zahlenění postihne i vás? Jak si pomoci, abyste se cítili lépe? Pojďte si přečíst následující rady a tipy.


Jak se zbavit celulitidy?

Jak se zbavit celulitidy?

Celulitida trápí spoustu žen. Nezáleží na tom, jestli jste boubelka nebo máte tělo modelky, celulitida může postihnout i vás. Pokud vás nevzhledné dolíčky na kůži již trápí a chcete se jich zbavit, můžete zkusit některou z níže uvedených metod.

Jak se zbavit mravenců v domácnosti?

Jak se zbavit mravenců v domácnosti?

Když na procházce lesem narazíte na mraveniště, jste schopni tyto malé pracovité tvory pozorovat třeba celou hodinu. Fascinuje vás, jakou mají sílu, jak se rychle pohybují, jací jsou houževnatí a vytrvalí. Pokud vám ale přejdou přes práh vašeho bytu a usadí se zde, už z nich tolik nadšení nejste! Ne…
Vložit komentář

Komentáře

Pavel mareš

sobota, 14. květen 2016
16:12

Přesně to potkalo mě. Oholím se, někdo zavolá, neberu telefon včas, příjdu pozdě, napojila mě pivem a vodkou a pak chtěla sex nešlo to hodila po mě hrníčkem netrfila, šel jsem spát do vedlejší místnost. Došla tam stropila scénu ,já kráva si začnu ze starým chlapem . Po pár dnech to popřela, Ať si najdu někoho kdo mě bude vařit atd. 3 krát to opakovala za týden . Pane doktore můžete mi poradit co mám dělat. A nakonec sex na mě chtěla 3 dene ,ráno ,odpoledne,večer. Po měsíci toho máte dost. Děkují za odověď předem. Pavel.


Napsal: Pavel mareš [Odpovědět]

Markéta

úterý, 25. říjen 2016
09:45

Dobrý den ,čtu si vaše rady ,ale problém je v tom ,že nevim jak se naučit mít vlastně sama sebe ráda ,nejsem modelka ani hezká a muj partner jezdi pořád pryč takže je těžké nemyslet na to zda je věrný nebo ne ,myslim že mu věřim ,ale stejně to ve mě hlodá a občas vybouchnu a pak se hádáme ,nesnášim sama sebe jak vypadám jak se chovám pořád si řikám musim to změnit ,ale nedaři se .děkuji za odpověd


Napsal: Markéta [Odpovědět]