verze pro tisk

Jak umýt okna stěrkou?

13. leden 2014

Konečně jste se pustili do velkého úklidu a poslední, co vám zbývá udělat, je umýt okna? Pak si rozhodně pořiďte stěrku. Bez ní totiž strávíte mytím oken několik hodin, zatímco se stěrkou máte okno zvládnuté za pouhých pár minut.

Reklama

Popis a využití okenních stěrek

Na dnešním trhu je k sehnání velké množství druhů okenních stěrek. Hlavní součástí je roztěrák, což je jakási utěrka připevněná na násadě, gumová stěrka, popřípadě násada.

Existují stěrky ruční, nebo s teleskopickou násadou s kloubem. Ruční jsou vhodné na čistění menších skleněných ploch, zatímco stěrky s teleskopickou násadou se nejčastěji využívají na mytí oken ve výšce. Pro většinu „prcků“ je tento pomocník na úklid velmi užitečný. Usnadňují a urychlují celkový proces mytí.

Druhy stěrek

Většinou se používají stěrky, jejichž součástí je plastové držadlo, hliníková lišta a gumová lamela.

  • Nerez stěrka s bavlněným mopem
  • Držadlo s gumovou lamelou
  • Držadlo s molitanem
  • Krátké ruční stěrky
  • Plnící násady vodou a saponáty + molitan + gumová stěrka
  • Stěrky s prodlužovací násadou (teleskopické, s natáčecím kloubem)
  • k dostání i různé další kombinace všech těchto možností

Jak umýt okno stěrkou

Okna lze mýt stěrkou několika způsoby. Záleží na druhu zvoleného pomocníka. Pokud jste si pořídili stěrku s násadou, do níž se dá nalít voda zředěná s čistícím přípravkem (saponát, speciální čistící přípravky), pak vám odpadají starosti s dalšími nádobami na mytí. Na držadle je zařízení, kterým se dá usměrnit stříkání směsi. ON (zapnuto) nebo OFF (vypnuto).

Nastříkejte obsah plastového držadla na okno a rozetřete roztěrkou po celém okně. Nezapomeňte řádně roztírat i do rohů okna a nejlépe pouze jedním směrem (shora dolů, nebo do stran). Za pomoci čistícího přípravku a vody se odmočuje špína, proto je důležitý výběr i kvalitního čisticího prostředku.

Poté přichází na řadu samotné stírání gumovou lamelou. Řádně setřete vodu s nečistotami z celé skleněné plochy. Opět je třeba dodržet jeden směr stírání dočista a dosucha, jinak vás na okně čekají nehezké šmouhy. Dodržením tohoto postupu máte vaše okna vyčištěná za pár minut a bez zbytečného nepořádku okolo.

Stěrka bez plnící násady

Jestliže jste si pořídili obyčejnou stěrku bez plnící násady, budete potřebovat další nádobu na vodu se saponátem. Do ní budete pak namáčet rozmývač. Jediné, co hrozí je, že si okolo kyblíku s vodou nacákáte. Další postup je shodný.

Ne příliš znečištěná okna

Další možností, jak umýt okna stěrkou, je bez využití vody. Pouze použijete čistící přípravek s rozprašovačem a nanesete ho rovnou na okno. Rozetřít rozmývačem a stěrkou zakončit celý pracovní proces mytí. Toto je ale vhodné pouze u nepatrně znečištěných oken.

Pokud chcete mít okna čistá a suchá, je důležité zakoupit kvalitní okenní stěrku, na které se dají sehnat i různé náhradní díly v případě rozbití. Popřípadě náhradní molitan nebo utěrku. Dávejte si velký pozor na laciné imitace těchto výrobků. Dlouho nevydrží a nekvalitně myjí.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Autor Webmaster

Autor: Webmaster


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak seřídit plastová okna?

Jak seřídit plastová okna?

Plastová okna najdeme dnes ve většině bytů či rodinných domků. Jsou k dostání téměř v jakémkoliv dekoru, barvě, různých rozměrů a tvarů. Často se o plastových oknech mluví jako o bezúdržbových. Není to tak ale úplně pravda. I o tento druh oken je potřeba se starat. A co dělat, když okno špatně dovír…

Jak položit dlažbu?

Jak položit dlažbu?

Chcete si do chodby položit dlažbu a váháte zda tuto práci zvládnete sami? Jestli jste alespoň trochu šikovní a nebojíte se, určitě pokládku dlažby zvládnete i vy. Se současně dostupnými materiály je pokládka dlažby jednoduchá. Navíc, pokud si dlažbu položíte sami, ušetříte spoustu peněz, které by s…


Jak zabezpečit byt proti zloději?

Jak zabezpečit byt proti zloději?

Často nad večerními zprávami kroutíte hlavou, když vysílají reportáž o zlodějích, kteří vykrádají byty za bílého dne? Říkáte si, že to se vám přece nemůže stát. Ale tím si opravdu nemůžete být tak jistí… Pokud nemáte byt či dům dostatečně zabezpečen, může se příště mluvit o vašem vykradeném domě. Ja…

Jak reklamovat dovolenou?

Jak reklamovat dovolenou?

Celý rok se těšíte na dovolenou a když konečně nadejde ta chvíle a vy přijedete na místo, čeká vás zklamání, protože bydlíte jinak než jste chtěli a na pláž musíte chodit 2 km daleko. Pak se nedejte a proti skutečnostem, se kterými nejste spokojeni se ohraďte a poskytované služby reklamujte. Pokud r…
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!