verze pro tisk

Jak vyčistit látkovou sedačku?

11. duben 2016

Při posezení na sedačce v obýváku se občas stane, že na její potah upadne kousek jídla, ukápne nápoj ze skleničky, případně se na něm objeví jiná nečistota. V tu chvíli je vhodné co nejrychleji reagovat, jinak budete mít se znečištěnou sedačkou po čase mnohem více starostí. V dnešním článku se dozvíte, jak vyčistit látkovou sedačku.

Čištění drobných skvrn

Ani nová sedací souprava vám nezaručí, že se o ni nebudete muset starat. Látkový potah je přeci jen poměrně náchylný na znečištění. Usazuje se na něm prach, dostává se do něj pot a vlhkost. Velké potíže ale způsobují i různé kapky, kousky spadlé čokolády apod.

Vznikne-li na povrchu drobná skvrna, určitě je třeba ji zkusit ihned odstranit, dokud je ještě čerstvá. V případě, že například zaschne skvrna od vína, jde později jen těžko smýt.

Pro akutní vyčištění látkové sedačky stačí mít k dispozici vlhký hadr s vhodným čistícím prostředkem na látkové materiály.

Je-li skvrna přeci jen větší a jde hůře odstranit, můžete použít i trochu klasického pracího prostředku. Počítejte ale s tím, že bude nutné po vydrhnutí nechat postižené místo důkladně vyschnout. Sedačku pak nebude možné minimálně několik hodin používat.

Komplexní čištění sedačky

Čas od času potřebuje každá látková souprava kompletně vyčistit. Prach sice nevidíte, ale věřte, že se na sedačce usazuje ve značném množství, a to zejména v záhybech.

Pro důkladně čištění jde zvolit dvě řešení. Tím prvním je využití běžného domácího vysavače a následně vlhkého hadříku s čistícím přípravkem. Pokud ale čistíte celou plochu sedací soupravy, je to nepraktické, neboť vám tento způsob zabere spoustu času.

Druhou možností je nechat si látkovou sedačku vyčistit speciálním vysavačem, který čistí takzvanou mokrou cestou. Má zásobník vody s čistícím přípravkem. Voda se nastříká na povrch sedačky, poté se navlhčené místo vyčistí kartáčem a důkladně vysaje.

Čištění mokrou cestou je velmi efektivní. Je zde ale nutné počítat s tím, že sedačka bude několik hodin schnout. Proto je vhodné toto řešení zvolit spíše v letních měsících, kdy je venku pěkné počasí. V zimě bude sedačka mnohem déle schnout.

Pokud máte sedačku, u které lze potah sejmout, máte mnohem méně práce. Stačí jej totiž v případě znečištění vložit do pračky, vyprat a nechat proschnout.

Komerční sdělení

-and-

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 3.27 hvězdiček / Hodnoceno: 15x


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak vyčistit skvrny ze sedačky?

Jak vyčistit skvrny ze sedačky?

Sedačka je nejpoužívanějším a nejnamáhanějším kusem nábytku v obývacím pokoji. Při jejím užívání se nevyhnete občasným skvrnám, obzvlášť jestli máte děti nebo psa nebo kočku. Jak si poradit, když se skvrna na sedačce objeví?

Jak vyčistit pračku?

Jak vyčistit pračku?

Pračka je nedílnou součástí snad každé domácnosti. Někdo ji používá skoro každý den, někdo méně. Ať tak nebo tak, je třeba ji pravidelně čistit, aby nedocházelo k usazování bakterií a vodního kamene. Pračka, o kterou se dobře staráte, vám bude dlouho a dobře sloužit. Jak tedy pračku správně vyčistit…


Jak vyčistit zčernalé stříbro?

Jak vyčistit zčernalé stříbro?

Máte v oblibě stříbrné šperky, ale občas se vám stane, že váš prsten, náušnice nebo náramek zčerná? Tomu se bohužel nedá zabránit a pak je čas stříbro vyčistit, aby získalo zpátky svůj lesk. Pokud zvolíte správný způsob čištění, bude váš šperk dlouho vypadat jako nový. A jak tedy vyčistit zčernalé s…

Jak vyčistit myčku?

Jak vyčistit myčku?

Myčka na nádobí je pomocníkem ve spoustě domácností. Ušetří spoustu času, ale i spotřebu vody, elektrické energie a šetří životní prostředí. Aby dobře sloužila a nádobí se krásně lesklo, je třeba ji věnovat péči a pravidelně ji čistit. Jak na to?
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!