verze pro tisk

Kde poptávat plynové kotle online?

19. srpen 2016

I přesto, že žijeme v době zateplovací, stavíme ze stále úspornějších materiálů a v novostavbách nechybí rekuperační systém, co se výměny kotle týče, je řada majitelů nemovitostí značně pozadu. Přitom důvodů, proč vyměnit starý plynový kotel za ten moderní, je hned několik. Ať už zvažujete koupi plynového kotle pod značkou Buderus, Viadrus, Junkers, Dakon nebo Baxi, každý prodejce vám vysvětlí základní, avšak zásadní vlastnosti moderních kotlů.

Nezáleží, zda se chystáte pořídit plynový kotel Viessmann, Vaillamt, Protherm, kotle Immergas či jakýkoliv jiný, při výběru se raději než na značku soustřeďte jmenovitě na výkon kotle, účinnost kotle a modulovou regulaci.

Nezapomeňte také na možnost žádat o dotace na výměnu starého kotle za moderní, více ekologický kotel. Kotle, které jsou zahrnuty do programu Kotlíkové dotace, můžete spolu s dalším sortimentem zdarma poptat na StavebninyX.cz.

Není účinnost jako účinnost

Co se výkonu týče, chystáte-li se vyměnit starý kotel za nový, je pravděpodobné, že vám bude stačit i kotel s nižším výkonem. Proč? Protože moderní kotle jsou dnes mnohem účinnější. Ovšem nenechte se zmýlit pohádkově vysokými procenty účinnosti.

Plynové kotle napříč spektrem výrobců těchto hodnot sice opravdu dosahují, ale jen při maximálním výkonu. Proto by vás měla zajímat také možnost plynulé regulace kotle, která zvyšuje účinnost i ve chvílích, kdy kotel pracuje na minimum.

Moderní kotle přinášejí možnost komfortního ovládání

Bezdrátové ovládání spotřebičů, kotle nevyjímaje, je dnes již spíše samozřejmostí a nebude to dlouho trvat a další samozřejmostí se stane dálkové ovládání termostatu plynového kotle pomocí vašeho smartphonu.

Prostřednictvím mobilní aplikace tak totiž můžete mít účinnost vašeho kotle pod kontrolou a už se vám nemůže stát, že dorazíte do vymrzlé domácnosti jen proto, že jste zapomněli přenastavit regulaci.

Svoje nastavení můžete zkontrolovat odkudkoli a kolikrát vám je libo. Více komfortu se ale dostává všem, nejen majitelům chytrých telefonů, jelikož moderní plynové kotle se již pomalu ale jistě zříkávají nepřehledných tlačítek, koleček a páček a dávají přednost mnohem snazšímu způsobu ovládání a to za pomoci LCD displeje, přičemž svoje nastavení můžete reálně sledovat a ověřit si jej, stejně tak jako statistiky z uplynulých dní a další přínosné informace.

Design kotle pro vás může udělat mnoho

Vnímat plynový kotel jen jako nevzhlednou krabici by bylo v dnešní době chybou. Výrobci mají na paměti, že ne vždy je možné plynový kotel uschovat před zraky obyvatel a všetečných návštěv a tak, aby zůstal bezpečný, proto si můžete vybrat z nepřeberné škály designů. Někteří výrobci, například Immergas, navíc nabízí plynové kotle v neotřelém designu dle vlastního výběru. Nezavírejte před kotlem oči, raději si pořiďte nový, v plně funkčním avšak esteticky přínosném provedení.

Kondenzační kotle (ne)jsou pro každého

Pravda je, že nejlepší kondenzační plynové kotle jsou schopny pracovat na více než 100% a také že přinášejí největší úsporu. Nejsou ale vhodné do každé budovy. Pokud je však kondenzační plynový kotel to pravé řešení pro váš dům, máte jedinečnou šanci ušetřit nejen peníze, ale i kus přírody.

Tento druh kotlů je totiž konstruován tak, že dokáže zpracovat nejen teplo vznikající při spalování, ale také zbytkové teplo, které by jinak uletělo komínem. Spaliny jsou vedeny výměníkem, kde dochází k prudkému ochlazení a tedy kondenzaci. A právě teplo vzniklé při tvorbě kondenzátu je důkazem, že palivo lze využít na maximum. Kondenzační plynové kotle tedy přinášejí úsporu nejen pro vaši peněženku.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak posílat velké soubory emailem? Využijte služeb online úschovny

Jak posílat velké soubory emailem? Využijte služeb online úschovny

Dříve si lidé mezi sebou posílali dokumenty, videa a další soubory povětšinou jako přílohu v elektronické poště. Tento způsob byl a stále je velmi nepraktický, protože většina poštovních schránek takto umožňuje posílat pouze soubory, které mají několik MB. Pokud tedy chcete někomu emailem zaslat vět…

Jak vybrat plynový kotel?

Jak vybrat plynový kotel?

Není nad to, když se člověk v zimě vrací za tmy unavený a promrzlý z práce a doma ho čeká příjemně vyhřátý byt. Takový komfort můžeme díky plynovému topení využívat klidně celoročně. Stačí nastavit teplotu a zmáčknout knoflík. Není to krása? Kvalitní topení zaručuje i dobře zvolený plynový kotel. Ja…


4 tipy, jak vybrat plynový kotel

4 tipy, jak vybrat plynový kotel

Topná sezóna pomalu končí a vy možná přemýšlíte o koupi nového plynového kotle. Plynový kotel není zrovna levnou záležitostí, proto je jeho výběr třeba dobře zvážit. Pojďte se podívat na naše tipy, podle čeho vybírat plynový kotel.

Jak vybrat vhodný sporák?

Jak vybrat vhodný sporák?

Vaše kuchyně má za sebou již několik kulatin a chcete se s ní rozloučit. Stále však nevíte, jaký sporák si vybrat? Máte rádi klasiku nebo jste spíše pro moderní technologie? Pro obě kategorie je na trhu spousta modelů, jak si tedy vybrat ten správný?
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!