verze pro tisk

Jak a proč si sjednat cestovní pojištění?

10. březen 2014

Ať už cestujeme organizovaně s cestovní kanceláří či zvolíme dobrodružnější variantu a vydáme se na vlastní pěst, určitě bychom ani v jednom případě neměli zapomínat na cestovní pojištění. Jen tak si můžeme být jisti, že se nám v případě potřeby dostane plnohodnotné zdravotní péče.

Reklama

Chystáme-li se na dovolenou, jistě nepřemýšlíme nad nemocemi ani úrazy, které by nás při naší cestě či v samotném průběhu dovolené mohly potkat, nicméně opatrnosti není nikdy nazbyt. Stačí maličkost, náhoda, být ve špatnou chvíli na špatném  místě a nepříjemnost je tu…

Proč sjednat cestovní pojištění

Různá rizika a potencionální nebezpečí číhají na každém kroku. Je jedno, zda jsme doma, v práci, v obchodě, na ulici, v parku, u vody, všude se nám může přihodit něco nemilého.

Cestujeme-li do zahraničí, měli bychom se nechat pojistit proti různým událostem, které mohou během naší cesty a pobytu nastat. Představa, že při našich cestách za poznáním je plně dostačující kartička zdravotní pojišťovny, je mylná! Do ciziny musíme mít tzv. komerční cestovní pojištění.

Kde a jak se pojistit?

Cestovní pojištění nabízí celá řada pojišťoven, stačí si jen vybrat, do rukou které z nich vložíme své zdraví.

Online pojištění

Je několik způsobů, jak uzavřít pojistnou smlouvu. Tím nejrychlejším a nejpohodlnějším z nich je bezesporu uzavření přes internet.

Stačí pár kliků dle instrukcí krok za krokem a je to. Nic nepodepisujeme, nikam nechodíme, stačí zaplatit a pojistka je platná. Smlouva včetně identifikační kartičky přijdou na náš e-mail.

Telefonicky

Dalším způsobem je sjednání pojištění telefonicky. Zaměstnanci zákaznické linky nám jistě rádi a ochotně poradí a vyřídí s námi veškeré formality. Dojednají způsob předání dokladů a také způsob platby objednané služby.

Osobně

Dáváme-li přednost osobnímu jednání, pak pro nás bude nejlepší návštěva pobočky vybrané pojišťovny či zprostředkovatele pojištění, jímž je cestovní kancelář nebo agentura.

Pracovník dané pojišťovny nebo CK nám vysvětlí všechny záležitosti spojené s pojištěním a poté s námi sepíše smlouvu. Obdržíme kartu o pojištění a také brožurku s důležitými kontakty a podrobnými informacemi.

Od kdy platí smlouva?

Smlouva o cestovním pojištění je platná od okamžiku odeslání platby, avšak u některých pojišťoven je rozhodující datum připsání platby.

Cena pojištění

Cena cestovního pojištění záleží na tom, co vše chceme mít ve smlouvě zahrnuto. Čím více požadavků, tím vyšší cena. Porovnáme-li ceny pojištění všech pojišťoven, zjistíme, která varianta bude pro nás tou nejpřijatelnější. Nicméně platí, že na pojištění bychom příliš šetřit neměli. Vždyť zdraví máme jen jedno!

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor Iveta Zouharová

Autor: Iveta Zouharová

Autorka žije v Blansku, vystudovala Střední průmyslovou školu v Jedovnicich. Záliby - cestování, pěší turistika, sledování přírodopisných a cestopisných filmů, kultura. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak vypadá platný cestovní pas?

Jak vypadá platný cestovní pas?

Chystáte se do zahraničí a nejste si jistí, jestli je váš cestovní pas stále platný a zda vás s ním pustí za hranice? Tak si ho řádně zkontrolujte a hned uvidíte, jestli budete muset žádat o nový. Jak vypadá platný cestovní pas?

Jak vyplnit cestovní příkaz?

Jak vyplnit cestovní příkaz?

Cestovní příkaz, lidově zvaný ,,cesťák“, je formulář k vyúčtování služební cesty. I vy jste vysláni na služební cestu a cestovní příkaz, na kterém má být vše dokonale vypsáno, jste v životě neviděli? Žádný strach, vypsání cestovního příkazu není nic složitého. Jak ho tedy správně vyplnit?


Proč trávit Vánoce u moře?

Proč trávit Vánoce u moře?

Chcete letos strávit Vánoce nějak jinak, možná trochu netradičně a originálně? Pak vyražte k moři. Někteří lidé ve vašem okolí vám budou takové Vánoce opravdu závidět, ale počítejte také s nepochopením a jistě si mnohokrát vyslechnete, že takové Vánoce nejsou ty pravé a že si je neužijete. Tak proč …

Proč mít povinné ručení?

Proč mít povinné ručení?

Jako majitelé motorového vozidla musíte splnit několik zákonných podmínek k tomu, abyste mohli jezdit na veřejných komunikacích a nehrozil vám žádný postih. Jednou z důležitých nezbytností je uzavření pojištění odpovědnosti z provozu vozidla neboli povinného ručení.
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Láďa

sobota, 5. leden 2019
10:41

Způsobů, jak si sjednat cestovní pojištění je celá řada. Já jsem líný někam chodit, tak sjednávám pojištění přes internet. Naposled jsem využil https://www.top-pojisteni.cz/cestovni-pojisteni/cestovni-pojisteni-na-hory , když jsme jeli s rodinou do Alp lyžovat.


Napsal: Láďa [Odpovědět]

Karlos4

středa, 20. únor 2019
21:43

Já jsem toho názoru, že cestovní pojištění je v dnešní době prostě nezbytnost. Já se například chystám brzy vydat na hory a momentálně zvažuji jaké cestovní pojištění zvolit. Co jsem se tak díval, tak se mi zatím asi nejvíc zamlouvá to od https://www.ervpojistovna.cz/ Nemáte s nimi náhodou někdo zkušenost? díky mockrát. :-)


Napsal: Karlos4 [Odpovědět]

Radek Lisko

pondělí, 4. březen 2019
22:05

Také brzy jedu s rodinou na hory a nad sjednáním cestovního pojištění zrovna uvažuji. Jenže nevím jakou pojišťovnu zvolit. Díval jsem se na různé srovnávače a docela mě zaujalo cestovní pojištění od Direct pojišťovny. Nemáte s ním někdo zkušenost?


Ivan

středa, 24. duben 2019
07:25

Díky moc za připomenutí. Na cestovní pojištění bych málem zapomněl. To si určitě budu muset sjednat před tím, než se letos vydám na dovolenou do Chorvatska. Nemáte náhodou tip u jaké pojišťovny si pojištění sjednat?


Napsal: Ivan [Odpovědět]

Hildegarde

sobota, 11. květen 2019
16:55

Keep on writing, great job!


Beau

sobota, 11. květen 2019
20:37

Hurrah! Finally I got a blog from where I be capable of truly take useful
data regarding my study and knowledge.


Napsal: Beau [Odpovědět]

Alejandro

sobota, 11. květen 2019
23:19

I always spent my half an hour to read this web site's articles or reviews daily along with
a cup of coffee.


radek

čtvrtek, 30. květen 2019
11:03

Rozhodně souhlasím s tím, že to potom na dovolené nestojí za ten stres, když musíte myslet na to, že nejste pojištěni a když se vám něco byť malého stane, budete muset všechny ty nemocnice, apod. platit. Já si pojištění vždy dopředu sjednám uhttps://www.insiacare.cz/ a jsem spokojen ;)


Napsal: radek [Odpovědět]

Jon

neděle, 10. listopad 2019
14:02

Wow, this paragraph is good, my sister is analyzing such things, so
I am going to let know her.


Napsal: Jon [Odpovědět]

Billy

neděle, 10. listopad 2019
16:49

Great post.


Napsal: Billy [Odpovědět]

Burton

čtvrtek, 5. prosinec 2019
19:29

Good article. I'm dealing with some of these
issues as well..


Ahmed

pondělí, 9. prosinec 2019
17:53

It's going to be finish of mine day, however before
ending I am reading this fantastic post to improve my know-how.


Napsal: Ahmed [Odpovědět]

Maisie

úterý, 10. prosinec 2019
17:52

At this moment I am going away to do my breakfast, once having my
breakfast coming again to read additional news.