verze pro tisk

Kam v zimě za teplem na dovolenou?

23. leden 2016

Zatímco v našich končinách panuje od ledna do března mrazivé a nevlídné počasí, které mají rádi tak maximálně milovníci zimních sportů, mnozí z vás by si jistě chtěli spíše dopřávat tepla, sluníčka a koupání v moři. To se ale musíte vydat do exotických zemí. Kam konkrétně? Poradím vám pár tipů na země, které právě v zimním období nabízejí ideální podmínky pro teplomilce.

Reklama

Leden

Thajsko

Klasikou v lednovém termínu jsou zájezdy do Asie. Nejoblíbenější zemí je už dlouhá léta Thajsko. Na začátku roku se panují denní teploty běžně kolem 30°C. Zimou rozhodně nebudete trpět. A to ani v noci, kdy jsou průměrné teploty kolem 20°C.

V Thajsku na vás čekají nejen písečné pláže a klid, ale také převážně slunečné počasí. V tomto období jsou totiž srážkové úhrny minimální. Thajsko je ale i zemí, kam se vyplatí jet za poznáváním. Tamní kláštery i další památky jsou skutečně velkým lákadlem.

Jihoafrická republika a Keňa

Další exotickou destinací, do které se vyplatí jet na začátku roku, je Jihoafrická republika. Kromě sluníčka, které v tomto období svítí i více než 10 hodin denně, si můžete zajet třeba na safari. Z afrických zemí doporučují cestovní kanceláře také Keňu, především díky nádherné krajině plné typické africké zvěře.

Kuba

Na konci ledna je ideální doba vydat se na dovolenou na Kubu. Země, která se pomalu začíná otevírat turistům. Už nebudete muset trávit čas jen v turistických resortech, jak tomu bylo ještě před několika lety. Můžete se vypravit poznávat zdejší kulturu a tradice.

Únor

Spojené arabské emiráty

Jednou z nejoblíbenějších zemí, kam se létá v únoru za teplem, jsou již tradičně Spojené arabské emiráty. Kdysi spíše oblast pro nejmovitější lidi, dnes už ale díky výhodným nabídkám cestovních kanceláří země, která je cenově dostupná takřka pro každého.

V únoru se tu opravdu ohřejete a opálíte, teploty přes 30°C jsou samozřejmostí. Není zde ale tak nesnesitelné vedro jako například v červnu a červenci.

Dominikánská republika

Rájem zimních dovolené pro Středoevropana je Karibik, konkrétně Dominikánská republika. Čekají tu na vás nádherné bílé pláže a také čisté moře, což je jedním z velkých pozitiv oblasti Karibiku.

Březen

Kapverdské ostrovy

V březnu už za teplem nemusíte na druhý konec světa. Za krásným počasím se vyplatí letět na Kapverdy, které jsou od nás vzdálené pár hodin letadlem (cca 6), leží kousek od západního pobřeží Afriky, v blízkosti rovníku. Ostrovy kromě teplého a slunného počasí lákají v tomto ročním období třeba na lov ryb a samozřejmě i jejich ochutnávání.

Mexiko

Hlavní turistická sezona panuje v březnu také v Mexiku. I zde si budete hovět na bílých písečných plážích posetých drobnými bary a restauracemi, kde budete mít možnost ochutnat snad všechny typické mořské plody.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak si opravdu užít dovolenou?

Jak si opravdu užít dovolenou?

Těšíte se celý rok, že opět vyrazíte na dovolenou? Někdo za sluníčkem, někdo na hory, každý tak jak má rád a po svém. Jedno máme ale všichni společné. O dovolené si chceme odpočinout od práce, každodenních starostí, zažít něco nového. Jak na to, abychom si dovolenou opravdu užili?

Jak se přichystat na letní dovolenou?

Jak se přichystat na letní dovolenou?

Čas dovolených je v plném proudu. Letní dovolená by měla být časem odpočinku a zábavy. Většinou si lidé vybírají alespoň 14 dní volna z práce a vyráží pryč ze svých domovů. Jak se na letní dovolenou přichystat?


Jak ušetřit na dovolenou?

Jak ušetřit na dovolenou?

Letošní dovolenou již máte za sebou a už nyní přemýšlíte jak ušetřit na další. Pokud žijete od výplaty k výplatě, může se vám zdát nemožné ušetřit tolik peněz, abyste za rok mohli vyrazit třeba k moři. V tomto článku najdete tipy, jak ušetřit, abyste na tu vysněnou dovolenou vyrazit mohli.

Jak zavařit maso na dovolenou?

Jak zavařit maso na dovolenou?

Chystáte se na dovolenou do kempu, k vodě nebo pod stan a budete si sami zajišťovat stravu? Pak si můžete už doma připravit dostatek jídla a a zavařit si třeba i maso. Nejenže nijak neztratí na chuti, ale ušetří vám spoustu času, takže místo dovolené u plotny si budete moci užívat zaslouženého volna…
Vložit komentář

Komentáře

Kdyjet.cz

pondělí, 6. červen 2016
13:07

Opravdu zajímavý výběr. Pokud mohu doporučit, tak top destinace je Thajsko, od ledna do března je top sezóna bez dešťů. Hned v zápětí Dominikánská republika, která si to teď trochu kazí virem ZIKA. No a další z top destinací Spojené Arabské Emiráty, kde je bezpečno, není to daleko a ceny zájezdů mnohem níž než u klasické exotiky.