verze pro tisk

Jak si opravdu užít dovolenou?

7. duben 2014

Těšíte  se celý rok, že opět vyrazíte na dovolenou? Někdo za sluníčkem, někdo na hory, každý tak  jak má rád a po svém. Jedno máme ale všichni společné. O dovolené si chceme odpočinout od práce, každodenních starostí, zažít něco nového. Jak na to, abychom si dovolenou opravdu užili?

Reklama

S manželem, kamarády, s dětmi?

Vyberte si k trávení dovolené dobrou společnost. Je jen na vás, s kým se rozhodnete užít si dny volna. Pokud máte zrovna děti v telecích létech a při pouhém vyslovení věty:  ,,společná dovolená s rodiči“, obrací oči v sloup, nechte je raději doma. Také není nikde psáno, že musíte vyrážet s manželem či manželkou. Miluje vás muž hory, skály, pohoří? A za to vy, toužíte po prosluněné pláži, moři a památkách v Itálii? Pokud souhlasí obě dvě strany, není nic jednoduššího, než vyrazit každý po svém!

Najděte si společníka, se kterým se budete bavit a užijete si dovolenou plnými doušky!

Vyberte si tu správnou dovolenou!

Ujasněte si, co na dovolené chcete dělat a zažít. Jedete opravdu jen relaxovat a ležet u moře? Nebo smažení na slunci není nic pro vás, a i když hledáte lokalitu u moře, chcete ještě něco poznat a vidět? Zjistěte si o daném místě co nejvíce informací, jak v cestovní kanceláři, tak na internetu či od známých. Program si můžete buď vytvořit sami, nebo lze koupit zájezd s několika výlety.

Pojedou s vámi malé děti?

I to zohledněte během výběru. Děti se chtějí bavit, smát a zažívat dobrodružství, proto je dobré vybrat takový typ dovolené, který nabízí různé animační programy, aktivity, nachází se zde hřiště se skluzavkou nebo bazén pro děti s plavčíkem.

 

I délka cesty na dovolenou je důležitá.

Nemusíte se trmácet až na samý jih Itálie, když lze sehnat kvalitní dovolenou i na severní části a ušetříte několik hodin cesty, což děti určitě ocení.

Vypněte telefon a relaxujte!

Hoďte za hlavu všechny starosti a užívejte dovolené plnými doušky. S rodinou se domluvte na určité hodině, kdy zapnete telefon a dáte o sobě vědět. Neberte sebou notebook, ani žádnou nedodělanou práci.

Nekoukejte na peníze a dopřejte si dobré krajové jídlo a pití. Zapomeňte na dietu,  možná, že si již v životě nepodíváte do tohoto koutu země a nebudete mít možnost ochutnat místní speciality. Tak se do nich pusťte!

Pozor na střevní problémy!

Dodržujte základní hygienické návyky, nezapomínejte hlavně na mytí rukou. Jezte jen tam, kde máte jistotu, že jde o čerstvé a nezávadné potraviny. Málo kdo z nás, chce totiž část dovolené prosedět na záchodě.

Používejte balenou vodu, veškeré ovoce i zeleninu pečlivě omyjte. V případě, že máte podezření, že servírované maso není dostatečně propečené, vraťte ho, opravdu to nestojí za to.

Odvažte se!

Láká vás to vyzkoušet nový adrenalinový sport, potápění, nebo jinou aktivitu? Jděte do toho! Žijeme přece jenom jednou.

Chtějí vaše děti postavit největší hrad z písku a nebo vás do písku zahrabat? Proč ne, udělejte jim radost a buďte pro každou špatnost. Pokud budete jen stát na místě a dozorovat, neužijete si žádnou legraci a to by byla na dovolené snů, velikánská chyba!

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

10 opravdu romantických valentýnských sms přání

10 opravdu romantických valentýnských sms přání

Svátek svatého Valentýna se blíží a vy už jistě přemýšlíte nad tím, jak vyjádřit své drahé polovičce to, že ji máte rádi. Jestli nechcete utrácet za dárky a přáníčka, zkuste poslat alespoň valentýnskou smsku. A jakou? Nejlépe nějakou romantickou, v tomto článku najdete hned deset takových.

Jak se přichystat na letní dovolenou?

Jak se přichystat na letní dovolenou?

Čas dovolených je v plném proudu. Letní dovolená by měla být časem odpočinku a zábavy. Většinou si lidé vybírají alespoň 14 dní volna z práce a vyráží pryč ze svých domovů. Jak se na letní dovolenou přichystat?


Jak ušetřit na dovolenou?

Jak ušetřit na dovolenou?

Letošní dovolenou již máte za sebou a už nyní přemýšlíte jak ušetřit na další. Pokud žijete od výplaty k výplatě, může se vám zdát nemožné ušetřit tolik peněz, abyste za rok mohli vyrazit třeba k moři. V tomto článku najdete tipy, jak ušetřit, abyste na tu vysněnou dovolenou vyrazit mohli.

Jak reklamovat dovolenou?

Jak reklamovat dovolenou?

Celý rok se těšíte na dovolenou a když konečně nadejde ta chvíle a vy přijedete na místo, čeká vás zklamání, protože bydlíte jinak než jste chtěli a na pláž musíte chodit 2 km daleko. Pak se nedejte a proti skutečnostem, se kterými nejste spokojeni se ohraďte a poskytované služby reklamujte. Pokud r…
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!