verze pro tisk

Jak nakupovat hračky pro děti?

18. červen 2014

Když za dob našich babiček dostala holčička panenku na hraní, bylo to jako malý zázrak! Tolik si ji přála a najednou ji držela v ruce. Dnes je situace o hodně jiná. Na pultech je veliké množství hraček od různých výrobců a různé kvality. A s vyšším počtem hraček roste i dětská náročnost a nerozhodnost rodičů při jejich výběru. Jak tedy nakupovat hračky pro děti?

Reklama

Hračka právě pro vaše dítě!

Myslíte si, že výběr hračky není žádná věda? Holčičky zkrátka touží po panenkách, kluci zase po autech a traktorech? Omyl, každé dítě je jiné, a i když jednomu uděláte radost s výbavou pro kutily, další by bylo velice zklamané.

Proto je nutné dítě dobře znát. Víte, s čím si rádo hraje? Mluví o něčem, co si již dlouho přeje? Sportuje, nebo má jiné zájmy? Vyberte takovou hračku, která vašemu dítěti udělá radost, bude ho rozvíjet a motivovat!

Hračka se vám nelíbí? Ale vy si s ní přece hrát nebudete!

Nakupujte podle věku!

každém věku dítě baví a rozvíjí něco jiného, a proto k tomu přihlédněte při výběru hračky. S výběrem vám může pomoci i visačka na hračce, kde blíže upozorňují na doporučený věk dítěte.

  • Kojencům můžete vybrat různá chrastítka, kousátka, řetězy nad postýlku. Závěsné kolotoče mohou miminko na delší dobu zabavit, obzvlášť pokud kolotoč hraje a je vkusně barevný. To jistě ocení nejedna maminka.
  • Na začátku batolecího období se dítě učí chodit, a tak mu jistě uděláte radost odstrkovadlem nebo jiným vozítkem, díky kterému bude dál rozvíjet pohyb. Vhodné jsou i míčky, tahací hračky a kočárky pro malé slečny, ale i různé kostky a kostičky, velké puzzle, vkládačky, pastelky, dětské hudební nástroje a samozřejmě knihy! Dětská leporela nesmí chybět v zásobě hraček malých batolat!A nezapomeňte, že děti si v tomto období rády hrají na opraváře, zedníky, průvodčí, kuchařky či kadeřnice!
  • V předškolním věku dítě zaujmete různými stavebnicemi. Dítě miluje společenské hry, pexeso, domino, puzzle, karty, ale i loutky a maňásky. Velký význam mají pro předškolní děti i pohybové hry. Většina z nich také ráda maluje a kreslí, a tak například vodové či temperové barvy se zásobou papírů potěší každého předškoláka!
  • Ve školním věku dítě zdokonaluje svoji hru a také vyžaduje stále složitější hračky. U těchto dětí také hraje velikou roli reklama! I tak je ale třeba vybírat hračky, které dítěti něco dají. Hudební nástroje, kreativní a profesní sady, modelové železnice, soupravy vyšívání a šití.

Kvalita před kvantitou

Při koupi hračky sledujte její složení nejen cenu! Některé hračky mohou být hodně levné, ale myslíte, že budou i kvalitnější? Především hračky z Číny mohou lákat svou cenou, ale potom je dítě vezme několikrát do ruky a je po hračce. Navíc některé laciné hračky mohou obsahovat chemické látky škodící dítěti. Proto raději kupte dítěti kvalitnější dárek, než tucet levných zbytečností.

Bezpečná hračka

Na štítku hledejte certifikát výrobku označený CE. Toto označení není značkou kvality, ale výrobek splňuje evropské normy bezpečnosti. Našli jste na visačce označení ,,Bezpečná hračka“? Pak se jedná o hračku, která je pravidelně testována a kontrolována.

Kvalita hračky by mě být tím prvním, co vás zajímá!

Hračka dobře omyvatelná!

Pokud je to možné, kupujte takové hračky, které se dají dobře umýt nebo dokonce vyprat. Obzvlášť pro kojence a batolata, která většinu hraček strká do úst, je nezbytná zvýšená hygiena a s tím spojený vhodný materiál hračky.

S jednou hračkou mnoho zábavy!

Hračka by měla poskytovat více hracích možností. To, že z dřevěných kostek lze postavit domeček, stavět je jako komín do výšky a vozit je na vozu za traktorem jako balíky, je přece skvělé! Čím více možností využití, tím menší šance, že hračka dítě omrzí. Kostky proto budou velice oblíbené, protože je tu hned několik variant, jak si s nimi hrát. Takové hračky často dítě provází roky, jen vymýšlí a obměňuje možnosti hry.

Pohrajte si s dětmi!

Děti jsou v dnešní době zahrnuty hračkami. Mohlo by se zdát, že je to ideální! Dítě nestrádá, má si s čím hrát, má různé hračky, co ho rozvíjí, uvolňují nadbytečnou energii, jsou barevné , kreativní, krásné! Ale kolik dětí by všechny své hračky vyměnilo za jedno odpoledne, kdy si s ním budou rodiče hrát? Pravděpodobně většina. A proto, nakupujte dětem dobré, kvalitní hračky, ale především, dávejte svým dětem váš čas, lásku a porozumění.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak zabavit děti v autě?

Jak zabavit děti v autě?

Chystáte se s dětmi na výlet nebo na dovolenou na nějaké vzdálenější místo a pojedete tam autem? Pak se na takovou cestu dobře připravte, abyste věděli jak děti zabavit. Obzvlášť jestli cestujete s malými dětmi, počítejte s tím, že je jízda autem nebude moc dlouho bavit a pak přichází na řadu křik,…

Jak na zlobivé děti?

Jak na zlobivé děti?

Děti jsou pro rodiče darem, pokladem, úžasným malým tvorem, za kterého by dali život. Jsou ale chvíle, kdy i přes velikou lásku k dětem, máte pocit, že vám z nich brzo ,,bouchne“ hlava? Když dítě začne zlobit, rodičům se zvyšuje tlak a klesá schopnost se ovládat. Jak tedy na zlobivé děti?


Jak zapojit děti do domácích prací?

Jak zapojit děti do domácích prací?

Nejedna matka si často povzdechne, že nedělá nic jiného, než vaří, uklízí, pere a žehlí. Má kolem sebe děti a manžela, ale na chod domácnosti je úplně sama. Není na čase to změnit a zapojit do domácích prací i děti? Ale jak?

Jak zabavit děti v deštivém počasí?

Jak zabavit děti v deštivém počasí?

Když venku prší a je ošklivo, je to otrava a pokud máte děti, tak to může být ještě horší. Pokud nemůžete jít ven, děti se brzy začnou nudit a pak zlobí a zlobí. Ze začátku většinou nemáte problém děti zabavit, ale když prší delší dobu, můžou vám začít docházet nápady. Zde najdete pár tipů, jak zaba…
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!