verze pro tisk

Jak zabavit děti v deštivém počasí?

12. srpen 2014

Když venku prší a je ošklivo, je to otrava a pokud máte děti, tak to může být ještě horší. Pokud nemůžete jít ven, děti se brzy začnou nudit a pak zlobí a zlobí. Ze začátku většinou nemáte problém děti zabavit, ale když prší delší dobu, můžou vám začít docházet nápady. Zde najdete pár tipů, jak zabavit děti v deštivém počasí.

Reklama

Záleží na věku dítěte

Když volíte jakou činnost s dětmi budete dělat, vždy je třeba zohlednit věk dítěte. Jinou zábavu zvolíte pro malé děti kolem jednoho až dvou let, jinou pro předškoláky, školáky nebo pro už skoro dospělé děti. S tříletým dítětem můžete hrát jednodušší verzi pexesa, ale složitější hry už nezvládne.

Děti do 18 měsíců věku se neumí zabavit sami a je třeba se jim věnovat. Děti kolem čtyř až pěti let již chvilku vydrží u nějaké činnosti i bez vás a stačí, když budete z povzdálí dohlížet. Čím jsou děti starší, tím méně potřebují pozornosti.

Vyražte za zábavou

To, že prší ještě neznamená, že musíte zůstat jen zavřeni doma. S těmi nejmenšími vyražte do mateřského centra nebo dětského koutku, kde bývají k dispozici herny se spoustou zajímavých hraček. Dítě zaujme nové prostředí a hračky a vy, když budete chtít, si můžete sednout a popovídat si s ostatními rodiči.

S většími dětmi můžete zajít do plaveckého bazénu nebo aquaparku, kde užijete spoustu zábavy a také zdravého pohybu.

Další možností jsou různá zábavní centra zaměřená nejen na děti nebo se vydejte do kina na pohádku nebo rodinný film.

Zůstaňte doma

Jestli se vám nechce mezi lidi, můžete využít propršený den ke hrám s dětmi. Můžete hrát společenské hry, nebo se pustit do nějaké kreativní činnosti - to vše uzpůsobené věku dětí.

S malými dětmi můžete kreslit nebo malovat, vytvářet z modelíny, vytvářet různé koláže z papírů - fantazii se meze nekladou. Se staršími vyndejte stavebnici a postavte dům, rozložte vláček a koleje nebo autodráhu.

Malé děti zaujmou i zcela obyčejné činnosti, jako je pomoc v kuchyni, takže jim přistrčte ke kuchyňské lince stoličku a zapojte je do vaření. Můžou vám podávat zeleninu, přisypávat mouku, atd. Nechte je si hrát s fazolemi nebo těstovinami, ze kterých se dají skládat různé obrazce nebo je dítě může přendávat z jedné nádoby do druhé pomocí různých naběraček a lžic.

Pro úplně nejmenší děti existuje spousta her - například Co se změnilo, Samá voda – přihořívá, Hádej co jsem za zvířátko, atd. Pokud je neznáte, stačí jen trošičku zapátrat na internetu. Můžete si také zahrát divadélko, uspořádat maškarní bál nebo koncert domácího orchestru.

Takže jestli prší, možností co podniknout máte spoustu. Stačí jen zvolit takovou činnost, kterou si užije celá rodina. Berte to jako příležitost být všichni pohromadě a užít si trochu jinou zábavu než obvykle.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor Monika Svobodová

Autor: Monika Svobodová

Jsem maminka dvou malých dětí a se svou rodinou žiji v Liberci. Momentálně věnuji většinu svého času péči o děti. Ráda chodím do přírody a zajímá mě zdravý životní styl. Ve svém volném čase tvořím pomocí různých kreativních technik. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak zabavit děti v autě?

Jak zabavit děti v autě?

Chystáte se s dětmi na výlet nebo na dovolenou na nějaké vzdálenější místo a pojedete tam autem? Pak se na takovou cestu dobře připravte, abyste věděli jak děti zabavit. Obzvlášť jestli cestujete s malými dětmi, počítejte s tím, že je jízda autem nebude moc dlouho bavit a pak přichází na řadu křik,…

Jak zabavit děti o prázdninách?

Jak zabavit děti o prázdninách?

Každoročně řeší rodiny s dětmi jak to bude o prázdninách. Ve školkách bývá volno "jen" měsíc, ale malí školáci mají prázdniny celé dva měsíce a většina rodičů si nemůže dovolit být celé prázdniny doma. Je proto třeba dobře naplánovat dovolenou a aktivity tak, aby bylo o dítě po celou dobu prázdnin d…


Jak zabavit batole?

Jak zabavit batole?

Na hodinách odbíjí jedenáctá dopolední a vy jste stále ještě v noční košili. V jedné ruce držíte své dítě a v druhé kartáček na zuby. Kdykoliv svého potomka chcete něčím zabavit, neuplyne ani minuta a dítko se dožaduje vaší pozornosti.

Jak nakupovat hračky pro děti?

Jak nakupovat hračky pro děti?

Když za dob našich babiček dostala holčička panenku na hraní, bylo to jako malý zázrak! Tolik si ji přála a najednou ji držela v ruce. Dnes je situace o hodně jiná. Na pultech je veliké množství hraček od různých výrobců a různé kvality. A s vyšším počtem hraček roste i dětská náročnost a nerozhodno…
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!