verze pro tisk

Jak zabavit děti o prázdninách?

20. srpen 2014

Každoročně řeší rodiny s dětmi jak to bude o prázdninách. Ve školkách bývá volno "jen" měsíc, ale malí školáci mají prázdniny celé dva měsíce a většina rodičů si nemůže dovolit být celé prázdniny doma. Je proto třeba dobře naplánovat dovolenou a aktivity tak, aby bylo o dítě po celou dobu prázdnin dobře postaráno. Vždyť jde o nejhezčí část roku a když si vše dobře naplánujete a promyslíte, můžete si užít klidné léto bez starostí. Jak tedy děti o prázdninách zabavit?

Reklama

Dovolená s rodiči

Určitě alespoň část prázdnin budete moci s dětmi strávit vy sami. Pokud se chystáte na dovolenou do zahraničí, máte o zábavu postaráno, ale i když zůstanete doma, máte spoustu možností jak si prázdniny s dětmi užít.

Vyražte třeba do kempu pod stan. Není to finančně příliš náročné a spaní pod stanem bude pro děti skvělé zpestření. Nebo se vydejte s dětmi na vodu. To už chce ale trošičku zkušeností a odvahy, ale pro děti to budou neopakovatelné zážitky.

Sport k prázdninám a létu patří, proto se vydejte na rodinný cyklovýlet nebo na pěší túru na hory. Užijete si čerstvého vzduchu a poznáte nová místa. Jestli se nebojíte adrenalinu, navštivte lanové centrum nebo letní bobovou dráhu.

Jestli máte děti větší, vyražte na nějaký zajímavý festival, ať už kulturní nebo hudební, nebo navštivte nějaký hrad či zámek.

Nechejte svým dětem také chvíli klidu a volna a vyražte třeba na celý den k rybníku nebo na koupaliště. Můžete také občas zůstat doma a jen tak lenošit. Když budete aktivity střídat, nestane se vám, že budou mít děti výletů po krk. Myslete především na to, že jde o to užít si společné chvíle.

Dovolená bez rodičů

Nejspíš ale nastane i situace, že budete muset najít dítěti zábavu v době, kdy musíte znovu do práce. V tom případě můžete vybírat z následujících tipů.

Prázdniny u babičky

Pokud máte to štěstí, že babička a dědeček jsou již v důchodu, můžete poslat děti právě k nim. Jestli babička bydlí jinde než vy, může být takový týden až dva u babičky příjemnou změnou. Prarodiče navíc dětem dovolí víc než rodiče a užijí si společně spoustu zábavy. Nebo mohou děti jet s babičkou a dědou třeba na chatu nebo chalupu. Vše záleží na vašich možostech. Počítejte ale s tím, že takové hlídání vnoučat může být náročné a je třeba dopřát prarodičům občas také oddech.

Příměstský tábor

Skvělou variantou pro děti z měst je příměstský tábor. Funguje tak, že dítě ráno odvezete na tábor, kde se o něho starají vedoucí, má zajištěný bohatý program, strava je samozřejmostí, a odpoledne si ho zase vyzvednete domů.

O příměstské tábory je v posledních letech velký zájem, proto jejich počet přibývá. Tyto tábory se pořádají v každém větším městě a většinou jsou nějak tématicky zaměřené - na nějaký konkrétní sport, výtvarné činnosti, divadelní, taneční, jazykový, atd. Stačí si vybrat z nabídky ve vašem okolí.

Výhodou je, že se každý večer děti vracejí domů a nehrozí, že by se jim začalo stýskat.

Tábor

Je-li dítko větší a samostatnější, můžete ho poslat i na klasický pobytový tábor. Většinou jde o čtrnáctidenní pobyty, kde si děti hrají třeba na indiány nebo na rytíře, atd. Takový tábor ale vybírejte obezřetně a dejte přednost nějakému ověřenému pořadateli. Nejlepší je, když máte reference od někoho z rodiny nebo od dobrého známého.

Jazykové pobyty a letní kurzy

Pro větší děti jsou určeny různé jazykové pobyty. Výuka zde probíhá formou hry a dítě se tak nenásilnou formou může také naučit spoustu nového.

Další možností jsou také různé letní školy a kurzy. Takže proberte s dítětem jestli by ho nezaujala třeba divadelní školička nebo něco podobného.

Brigáda

Pokud nebudete mít pro velké děti o prázdninách hlídání, nic se nestane, protože jsou už dostatečně samostatné. Ale jistě vám na klidu nepřidá, když se bude vaše dítko jen tak toulat po městě bez nějakého zájmu nebo celé dny sedět u televize nebo počítače. V tom případě je vhodné pomoci dítěti sehnat nějakou letní brigádu. Na tu může nastoupit dítě již od 15 let a skvělou motivací bývají vydělané peníze, které si poté bude moci utratit podle svého.

To bylo několik tipů jak zabavit děti o prázdinách. Snažte se vybírat s ohledem na vaše dítko, tak aby jste byli všichni spokojení a uvidíte, že si vaše děti prázdniny skvěle užijí.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor Monika Svobodová

Autor: Monika Svobodová

Jsem maminka dvou malých dětí a se svou rodinou žiji v Liberci. Momentálně věnuji většinu svého času péči o děti. Ráda chodím do přírody a zajímá mě zdravý životní styl. Ve svém volném čase tvořím pomocí různých kreativních technik. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak zabavit děti v deštivém počasí?

Jak zabavit děti v deštivém počasí?

Když venku prší a je ošklivo, je to otrava a pokud máte děti, tak to může být ještě horší. Pokud nemůžete jít ven, děti se brzy začnou nudit a pak zlobí a zlobí. Ze začátku většinou nemáte problém děti zabavit, ale když prší delší dobu, můžou vám začít docházet nápady. Zde najdete pár tipů, jak zaba…

Jak zabavit děti v autě?

Jak zabavit děti v autě?

Chystáte se s dětmi na výlet nebo na dovolenou na nějaké vzdálenější místo a pojedete tam autem? Pak se na takovou cestu dobře připravte, abyste věděli jak děti zabavit. Obzvlášť jestli cestujete s malými dětmi, počítejte s tím, že je jízda autem nebude moc dlouho bavit a pak přichází na řadu křik,…


Jak zabavit batole?

Jak zabavit batole?

Na hodinách odbíjí jedenáctá dopolední a vy jste stále ještě v noční košili. V jedné ruce držíte své dítě a v druhé kartáček na zuby. Kdykoliv svého potomka chcete něčím zabavit, neuplyne ani minuta a dítko se dožaduje vaší pozornosti.

Jak nakupovat hračky pro děti?

Jak nakupovat hračky pro děti?

Když za dob našich babiček dostala holčička panenku na hraní, bylo to jako malý zázrak! Tolik si ji přála a najednou ji držela v ruce. Dnes je situace o hodně jiná. Na pultech je veliké množství hraček od různých výrobců a různé kvality. A s vyšším počtem hraček roste i dětská náročnost a nerozhodno…
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!