verze pro tisk

Jak se obléci na muzikál?

26. září 2014

Dalším místem, kam je třeba se vhodně obléci, je divadlo, či jiný prostor, kde se odehrává muzikál.  Tento žánr spojuje literaturu, hudbu a tanec a u nás, i po celém světě , je velice oblíben. Chystáte se i vy na muzikál a zatím tápete v tom, co na sebe? Jak se vhodně obléci na muzikál?

Reklama

Na Brodway nebo do Karlína?

Při pátrání po vhodném  oblečení byste se měli řídit především místem konání muzikálu. Jsou scény, na které se v riflích zkrátka nedostanete. A pak jsou i takové, kde se budete v lodičkách a mini cítit trapně. Jak se v tom tedy vyznat? Jednoduše!

Jestliže vyrážíte za kulturou do divadla s dlouholetou tradicí a historií, pak je na místě obléci se slavnostně a elegantně. Navíc, pokud jde o premiéru, jedná se o mimořádnou společenskou událost a to by se mělo odrážet i na outfitu hostů.

Komorní  místa a malé alternativní prostory dovolují  zvolit pohodlné oblečení. Vždy by se ale mělo jednat o slušivé, dobře padnoucí,  čisté oděvy, kterými nebudete pohoršovat a hodí se ,,mezi lidi“.

Co má obléknout muž?

Do divadla by měl muž obléknout jednoduchý oblek tmavší barvy, bílou nebo  jednobarevnou košili, nebo košili s decentním vzorem. Kravata či motýlek by měl mužův krk zdobit především během premiéry muzikálu, na běžné nebo odpolední představení  můžete tuto ozdobu vynechat. Na nohy patří tmavé lakýrky s černými ponožkami.

Do menších scén můžete vzít tmavší rifle doplněné vhodnou košilí. Zapomeňte na mikiny, obzvlášť ty s kapucí a zamyslete se i nad výběrem bot. Lepší, než sytě bílé či barevné tenisky, jsou tmavší boty na šněrování.

Co má obléknout žena?

Pro ženy jsou vhodné malé večerní nebo-li krátké šaty konzervativnějšího stylu nebo také koktejlky. Nebojte se ukázat své nohy, ale dávejte pozor, aby sukně nebyla příliš krátká. Jestliže se v šatech tak úplně necítíte dobře, zvolte sukni a doplňte ji vhodnou halenkou. Ale nebude ostudou, když sáhnete po kalhotovém kostýmku. I tak přece můžete do hlediště usedat  s noblesou.

Minisukně, legíny a  silně obtažená trička nechte rozhodně doma! Na malé scény vyjděte v tmavých kalhotech, košili, halence nebo tunice.

Užijte si to!

Na muzikál se těšíte, ale nechce se vám dvě hodiny sedět v obleku nebo v šatech? Podívejte se na to z druhé stránky! Vhodným oblečením vyjadřujete úctu k divadlu, k hercům a historii. Je přece úžasné udělat si i ve všední den svátek , hodit se do gala a nechat se unášet perfektním kulturním zážitkem! Nemyslíte?

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 2.55 hvězdiček / Hodnoceno: 40x


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak se obléci k soudu?

Jak se obléci k soudu?

Každá příležitost si žádá to své, a tak pokud vás v dohledné době čeká soud, je lepší se nad oblečením, v kterém půjdete, zamyslet už teď. Najdete v šatníku něco vhodného pro soudní jednání? Určitě ano, jen je třeba důkladně promyslet, co se hodí a co ne. Jak se tedy obléci k soudu?

Jak se obléci na pohřeb?

Jak se obléci na pohřeb?

Na některé události v životě se zkrátka netěšíme a u pohřbu to platí dvojnásob. Na pohřeb přicházíme dát poslední sbohem někomu blízkému, vyjádřit mu úctu a upřímnou soustrast pozůstalým. K takové příležitosti je nutné zalovit v šatníku a najít něco velmi slušného. Víte, co je vhodné a jak se správn…


Jak se obléci na ples?

Jak se obléci na ples?

Je to tady. Přišla pozvánka na ples a my si lámeme hlavu s tím, v jakém modelu půjdeme! A je k tomu veliký důvod. Ples je velikou společenskou událostí, na kterou se hodí vzít si něco nevšedního, slušivého a také vhodného.

Jak obléci novorozence v létě?

Jak obléci novorozence v létě?

Narození miminka je veliká událost ve vašem životě. Jistě se těšíte, jak po propuštění z porodnice budete chodit s kočárkem na procházky a trávit dny na čerstvém vzduchu. Jde-li o vaše první miminko, určitě řešíte, jak vše zvládnete, jestli budete umět o váš poklad správně pečovat, jak ho obléci, ab…
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!