verze pro tisk

Návod, jak zjistit rychlost internetu

14. duben 2015

Každý, kdo pracuje s internetem, někdy zažil chvíle, že musí čekat, než se mu načte požadovaná stránka nebo se spuštěné video stále zasekává. V takových chvílích začnete pochybovat o rychlosti internetu. Pojďte se podívat, jak zjistit rychlost vašeho připojení.

Reklama

Rychlost internetu

Poskytovatelé internetu nabízí různé balíčky rychlostí připojení a je jen na vás, co jste ochotni zaplatit. Uváděná rychlost bývá maximální rychlost, které můžete dosáhnout.

Pokud se chcete přesvědčit, že dostáváte to, co jste si zaplatili, můžete si i vy sami změřit rychlost vašeho připojení k internetu.

Než se dostaneme k tomu, jak rychlost změřit, je třeba se zmínit o pojmech download, upload a ping.

Rychlost stahování - download

Rychlost stahování (download) udává, jak douho budete stahovat data z internetu - načítat webovou stránku, stahovat soubor, zda poběží plynule video spuštěné na internetu, atd.

Rychlost odesílání - upload

Rychlost odesílání (upload) udává, jak rychle odešlete data směrem od vás. Jde např. o rychlost odesílání emailů s přílohou, rychlost nahrávání fotek nebo videa na internet, atd.

Odezva - ping

Odezva (ping) je důležitá především pro hraní online her. Udává počet milisekund potřebných ke spojení se serverem na internetu a zpět. Čím je počet milisekund nižší, tím lépe.

Měření rychlosti internetu

A jak tedy rychlost změřit? Na internetu najdete spoustu stránek, na kterých můžete rychlost internetu otestovat. Stačí zadat do vyhledávače "měření rychlosti připojení k internetu" a vybrat si stránku, kterou použijete. Spusťte měření a počkejte, než se vám na stránce zobrazí výsledky.

Aby bylo měření přesné

Pro přesnější měření neprohlížejte během testu měření žádná videa, ani internetové stránky, vypněte stahování a snažte se nezatěžovat prohlížeč ani počítač. Vhodné je také měření několikrát zopakovat a použít více různých stránek pro měření rychlosti.

Jestli nejste s rychlostí vašeho internetu spokojeni, máte několik způsobů, jak internet zrychlit. Více se dozvíte v příštím článku.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Autor Monika Svobodová

Autor: Monika Svobodová

Jsem maminka dvou malých dětí a se svou rodinou žiji v Liberci. Momentálně věnuji většinu svého času péči o děti. Ráda chodím do přírody a zajímá mě zdravý životní styl. Ve svém volném čase tvořím pomocí různých kreativních technik. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

6 důležitých rad, jak se seznámit na internetu!

6 důležitých rad, jak se seznámit na internetu!

Nedaří se vám stále najít toho pravého partnera pro život? Celý den jste v práci, večer padnete do postele a ráno celý kolotoč na novo. Víkendy a volné večery trávíte raději u televize nebo s dobrou knihou, ale na druhou stranu máte už samoty plné zuby? Tak proč s tím něco neudělat? Vydejte se do v…

Návod, jak zrychlit internet

Návod, jak zrychlit internet

Zdá se vám, že rychlost vašeho internetu není taková, jaká by měla být? Koho by také bavilo stále čekat, než se mu načte požadovaná stránka. Chyba ale nemusí být jen na straně internetového připojení. Pojďte se podívat, jak je možné zrychlit internet.


Návod na vázání kravaty

Návod na vázání kravaty

Kravata je módním doplňkem, který patří do každého obleku. Někteří muži ji nosí skoro každý den, protože to vyžaduje jejich zaměstnání, jiní si berou kravatu jen při vyjímečné příležitosti, např. na svatbu nebo ples. Způsobů jak kravatu uvázat je mnoho. V tomto článku najdete návod na uvázání dvou n…

Jednoduchý návod, jak vyrobit lampion

Jednoduchý návod, jak vyrobit lampion

Jak se na podzim začne brzy stmívat, konají se v některých městech lampionové průvody pro děti. Takový lampion si můžete koupit za pár korun, ale větší radost vám udělá, když si ho sami vyrobíte. Není na tom nic složitého a do práce můžete zapojit i svoje děti. I ty nejmenší zvládnou vyzdobit a poma…
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!