verze pro tisk

3 rady, jak si vybrat přikrývku

2. prosinec 2014

Je tu zima a jejímu chladnému počasí je třeba se přizpůsobit. Nejen oblečením přes den, ale také volbou vhodné přikrývky, kterou se zahřejete doma během odpočinku a v noci, kdy spíte. Mít teploučkou přikrývku, do které se zachumláte, je zkrátka k nezaplacení. Při jejím nákupu je však dobré se řídit alespoň několika základními radami.

Reklama

1. Výběr dle materiálu

Pokud si chcete pořídit přikrývku, která má mít dostatečně hřejivé účinky, zvažte především volbu materiálu, z něhož bude vyrobena. Pro zimní období lze doporučit nejen klasickou bavlnu, ale také moderní materiály, mezi kterými dominuje kupříkladu mikrovlákno. Taková francouzská přikrývka z mikrovlákna zahřeje vás i vašeho partnera. Oba dva se pod ní schováte a těla si budou libovat s teplíčku.

2. Velikost

Když už jsem zmínil francouzskou přikrývku, je vhodné se zaměřit na správnou velikost. Právě francouzská přikrývka je ideální tehdy, pokud pod ní budete ležet dva. Pro osobní potřebu stačí menší formáty přikrývek. Pro jednoho člověka doporučuji zvolit zboží, které bude mít rozměry alespoň 140x200 centimetrů.

3. Schopnost odpuzovat vlhkost

Tento bod do značné míry souvisí s výběrem materiálu. Pro přikrývky obecně platí, že by měly mít schopnost odpuzovat vlhkost. V opačném případě vás totiž sice na počátku zahřejí, ale během dlouhodobějšího využívání už nebudou tak účinné. Odvádění vlhkosti je navíc potřebné i z toho důvodu, že se zamezí množení roztočů.

Přikrývky a povlečení z těch nejkvalitnějších materiálů pro dospělé i děti vám nabízí obchod Dante. Kompletní sortiment zboží, který si můžete zakoupit online, najdete v tomto e-shopu.

Doufám, že vám alespoň výše uvedené 3 rady pomohou usnadnit výběr a hlavně si ujasnit základní pravidla, kterými se řídit při výběru povlečení a přikrývek do postele. Jde přeci o vaše pohodlí. Čím lépe budete před nákupem připraveni a informováni, tím kvalitnější přikrývku si pořídíte.

Komerční sdělení

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

3 rady, jak investovat do zlata

3 rady, jak investovat do zlata

Máte volné finanční prostředky a nevíte co s nimi udělat, aby neztratily svoji hodnotu? Zkuste část z nich investovat do zlata. Mezi lidmi sice kolují různé mýty o investicích do zlata, ale toto investování přináší i jisté výhody. Třeba vám ve vašem rozhodování pomohou následující rady to tom, jak d…

4 rady, jak si udržet přátelství

4 rady, jak si udržet přátelství

Člověk je tvor společenský a proto často a rád vyhledává společnost dalších lidí. Ať už se jedná o rodinné příslušníky, kolegy z práce nebo spolužáky. Když si pak dva lidé „padnou do noty“, může mezi nimi vzniknout přátelství, které je na celý život a může být i silnější než tzv. pokrevní pouto.


4 rady, jak rychle a zdravě přibrat na váze

4 rady, jak rychle a zdravě přibrat na váze

Ze všech stran stále slyšíme, jak se lidé kolem nás snaží zhubnout. Internet je plný návodů jak na to, ale co když máte opačný problém - vážíte příliš málo a nedaří se vám přibrat. Málokdo si dovede představit, jak může být obtížné rychle a především zdravě přibrat na váze. Pojďte se podívat, jak na…

Jak správně vybrat lyže?

Jak správně vybrat lyže?

Jízda na lyžích patří k oblíbeným zimním sportům. Na trhu se nabízí veliké množství různých druhů lyží a vybrat ty správné bývá někdy obtížné. V jednom z předchozích článků jsme vám poradili jak vybrat běžky, nyní se zaměříme na sjezdové lyže. Jak tedy lyže správně vybrat?
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!