verze pro tisk

4 rady, jak rychle a zdravě přibrat na váze

17. červen 2015

Ze všech stran stále slyšíme, jak se lidé kolem nás snaží zhubnout. Internet je plný návodů jak na to, ale co když máte opačný problém - vážíte příliš málo a nedaří se vám přibrat. Málokdo si dovede představit, jak může být obtížné rychle a především zdravě přibrat na váze. Pojďte se podívat, jak na to.

Reklama

Jste příliš hubení?

Jakmile je hodnota vašeho BMI nižší než 18,5, jde o podváhu, tzn. jste příliš hubení. Někdy může jít o známku nemoci, ale podváha může být také způsobena nadměrným stresem a především nepravidelnou a málo hodnotnou stravou.

Pokud vám vaše okolí říká, že jste vyhublí až na kost, je třeba s tím začít něco dělat.

Příliš hubení lidé mívají problémy se sníženou imunitou, nedostatkem energie, jsou podráždění, trpí nedostatkem vitamínů a minerálů, objevují se hormonální obtíže, atd.

Jak zdravě přibrat?

Abyste zdravě přibrali, je třeba dodržovat tyto 4 hlavní zásady.

1. Energetický příjem musí být vyšší než výdej

Jediný možný způsob jak přibrat na váze je ten, že váš energetický příjem bude vyšší než váš výdej. To znamená, že musíte sníst více kalorií, než vaše tělo vydá během dne.

Nepočítejte ale s tím, že přiberete 10 kg za týden, rozumné je zvýšit příjem zhruba o 500 kalorií denně, poté byste měli přiberat asi 0,5 kg za týden.

A kolik tedy denně jíst? To se odvíjí od vašeho bazálního a pracovního metabolismu. Jak spočítat jejich hodnotu najdete ve článku Jak hubnout zdravě a efektivně?

2. Dodržujte zdravý a vyvážený jídelníček

Protože nechcete ztloustnout, tedy nabrat jen tuky, ale chcete přibrat na váze, je důležité věnovat pozornost tomu co jíte.

Váš jídelníček by měl obsahovat přiměřené množství tuků, sacharidů i bílkovin. Snažte se vyhnout nezdravým jídlům (sladkostem, smaženým a tučným pokrmům) a prázdným kaloriím. Jídelníček mějte sestavený z kvalitních a hodnotných potravin.

Jak by měl vypadat zdravý a vyvážený jídelníček se dozvíte ve článku Jak sestavit vyvážený jídelníček?

3. Jezte a pijte pravidelně

Jezte v pravidelných dávkách alespoň 4-6x denně. Nezapomínejte ani na pravidelný pitný režim.

4. Sportujte

Přestože většina lidí sportuje, aby zhubnula, i vy se sportu rozhodně nevyhýbejte. Dáte-li přednost posilování, zpevníte své tělo a zvětšíte svoji svalovou hmotu, která také něco váží.

Tak jestli chcete přibrat, pamatujte, že to jde i zdravě, jen je třeba pevnou vůli a odhodlání.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 3.12 hvězdiček / Hodnoceno: 8x


Autor Monika Svobodová

Autor: Monika Svobodová

Jsem maminka dvou malých dětí a se svou rodinou žiji v Liberci. Momentálně věnuji většinu svého času péči o děti. Ráda chodím do přírody a zajímá mě zdravý životní styl. Ve svém volném čase tvořím pomocí různých kreativních technik. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Zásady zdravé výživy

Zásady zdravé výživy

O tom, že bychom měli dodržovat zásady zdravé výživy se mluví v souvislosti se zdravým životním stylem, ve spojitosti s posilováním imunitního systému, udržování tělesné hmotnosti atd. Jaké jsou tedy zásady zdravé výživy? Přináším vám přehled nejdůležitějších bodů, podle kterých se řídit.

Jak hubnout zdravě a efektivně?

Jak hubnout zdravě a efektivně?

Chcete hubnout zdravě a efektivně, tak abyste spalovali jen tuky a ne svaly? Tajemství zdravého hubnutí je v bazálním a pracovním metabolismu.


Jak zdravě hřešit při dietě?

Jak zdravě hřešit při dietě?

Držíte dietu a honí vás mlsná? Co si dát, abyste zahnali chutě a nijak drasticky to neohrozilo vaši snahu zhubnout? Nejlepší je samozřejmě nemlsat, ale někdy jsou chutě skoro nepřekonatelné a pak nejde jinak, než si trochu zahřešit. A co si tedy dát dobrého?

3 rady, jak investovat do zlata

3 rady, jak investovat do zlata

Máte volné finanční prostředky a nevíte co s nimi udělat, aby neztratily svoji hodnotu? Zkuste část z nich investovat do zlata. Mezi lidmi sice kolují různé mýty o investicích do zlata, ale toto investování přináší i jisté výhody. Třeba vám ve vašem rozhodování pomohou následující rady to tom, jak d…
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!