verze pro tisk

Jak vybrat palivové dřevo

8. srpen 2015

Vytápění interiéru stavby lze dnes řešit různými způsoby, přičemž stále více lidí se vrací ke kotlům na palivové dřevo, krbům nebo krbovým kamnům. Není se čemu divit, jelikož ekonomika tohoto druhu vytápění hovoří jasně. Jedná se i o ekologickou variantu. Každý z nás jistě potvrdí, že teplo jdoucí od kamen při spalování dřeva je úplně jiné než to, které vydávají elektrické či plynové přímotopy. Jak tedy vlastně vybírat kvalitní palivové dříví a u které společnosti jej koupit? Na obě otázky odpovíme v následujících řádcích.

Tvrdé, nebo měkké dřevo?

Před samotným nákupem byste se měli rozmyslet, zdali volit tvrdé, nebo měkké dřeviny. Upřednostňujete-li co nejnižší pořizovací cenu, vyplatí se vsadit na měkké jehličnaté dřeviny. Nejčastěji se jedná o smrk, borovici a jiné stromy. Z tvrdých dřevin se nejčastěji prodává buk. Jeho výhřevnost je vynikající a cenově se také nedostanete na žádné obrovské částky. Nejvýhodnější je koupit dřevo přímo na paletách. Na rozdíl od sypaného totiž neplatíte za vzduch. Polena jsou navíc složena tak, že je budete moci po složení palety pohodlně odebírat a začít následně topit.

Kdy a kde nakupovat

Optimální je také načasovat nákup štípaného dříví. Počítat byste měli s tím, že jej budete muset nechat přibližně 2 roky vyschnout. Při topení by mělo obsahovat v maximu pouze 20 % vody. Ideální je nakupovat v létě mimo topnou sezonu. Dostat se tak můžete na mnohem nižší ceny než v zimě. Výbornou volbou je prodej palivového dřeva u společnosti OPTIMTOP s.r.o. Ta nabízí palivové dřevo na paletách za vynikající cenu po celé České republice. Vybrat si budete moci tvrdé i měkké dřeviny. Samozřejmostí je u této společnosti i doprava zdarma, a to při odběru v objemu od jedné palety výše. Objednávka je velmi jednoduchá, na webu zmiňované společnosti stačí pouze zadat místo doručení a údaje o vás.

-pla-

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak vybrat vhodný stůl do interiéru

Jak vybrat vhodný stůl do interiéru

Výběr správného stolu nemusí být nijak složitý. Tedy alespoň v případě, že jej budete vybírat podle účelu využití. Jen tak padne konkrétní model do dané místnosti a bude jednak funkční a jednak designově sladěný.

Jak správně vybrat lyže?

Jak správně vybrat lyže?

Jízda na lyžích patří k oblíbeným zimním sportům. Na trhu se nabízí veliké množství různých druhů lyží a vybrat ty správné bývá někdy obtížné. V jednom z předchozích článků jsme vám poradili jak vybrat běžky, nyní se zaměříme na sjezdové lyže. Jak tedy lyže správně vybrat?


Jak vybrat velikost kola

Jak vybrat velikost kola

V předchozím článku jsme vám poradili, jak vybrat dětské kolo. Tento článek se bude věnovat tomu, jak vybrat správnou velikost kola pro dospělého. A tím myslíme velikost rámu kola. Tak se pojďte se podívat, jak na to.

Jak si vybrat kvalitní jogurt?

Jak si vybrat kvalitní jogurt?

Pokud chcete jíst vyváženou stravu, měli byste do svého jídelníčku zařazovat i jogurty. V obchodech rozhodně máte z čeho vybírat. Ale jak vybrat ten opravdu kvalitní?
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!