verze pro tisk

Jak se zbavit skvrn od červeného vína?

5. únor 2014

Pořádáte doma párty s přáteli, vesele se bavíte a popíjíte, vládne dobrá nálada…jen do té doby, než se vám nebo někomu z hostů podaří převrhnout sklenici s červeným vínem.

Reklama

Nebo se vám podařilo znečistit si vínem oděv na firemní večeři? Tak či tak, radostná událost to opravdu není. Ale také nic, z čeho byste si museli dělat velkou hlavu. Poradíme vám, jak se zbavit skvrn od červeného vína.

Nejčastější místa nehod

  • Koberec
  • Ubrus
  • Oblečení
  • Sedací souprava

Jak na čištění skvrn od vína

Jakmile k rozlití vína dojde, na nic nečekejte a pusťte se do čištění. Tak je největší pravděpodobnost, že se vám podaří ji odstranit beze zbytků. Bohužel někdy nastanou situace, kdy se nehoda stane někomu jinému a před vámi je zamlčena. Čištění zaschlé skvrny bývá náročnější, ale ani tady nemusíte ztrácet hlavu.

Papírové ručníky

Na skvrnu přiložte papírové ručníky a nechte víno do nich nasát. Dávejte však pozor. Papírové ručníky či utěrky pouze přikládejte, nikdy neroztírejte. Tím by se skvrna spíše zvětšila a zhoršila.

Sůl

Mnoho lidí doporučuje použít sůl. A to hlavně u skvrn na kobercích. Nasypte sůl na postižené místo a nechte ji asi dvě hodiny působit. Poté vysajte vysavačem a vydrhněte špinavé místo teplou vodou. V případě, že je skvrna stále vidět, je nutné celý postup několikrát opakovat.

Upozornění: sůl může způsobit poškození barev, proto nejdříve vyzkoušejte účinky soli na tmavších barvách a v místech, které nejsou pro ostatní příliš viditelná.

Sůl lze použít i na oblečení. Nasypte na poškozené místo, opláchněte a dejte vyprat. Postup možná bude nutné opakovat, během jednoho praní se víno ztratit nemusí.

Mléko a ocet

Politou halenku zkuste namočit do horkého mléka, případně do octa. Pak v pračce vyperte.

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak je prospěšné pití červeného vína?

Jak je prospěšné pití červeného vína?

O účincích červeného vína na lidský organismus bylo provedeno mnoho vědeckých studií, které dokazují jeho pozitivní vliv na člověka. Máte-li tento lahodný mok rádi, jistě vás potěší, že zejména kardiologové doporučují pití červeného vína, nejlépe každý den. Čím je nám červené víno tak prospěšné?

Jak se zbavit octomilek?

Jak se zbavit octomilek?

Určitě to také znáte, necháte na stole mísu s ovocem a během pár dní se kolem ní vznáší spousta malých mušek. Jde o octomilky, které milují zralé až přezrálé ovoce a jak se jednou objeví, přibývají bleskovou rychlostí a jen tak se jich nezbavíte. Jak s octomilkami co nejrychleji zatočit a co dělat p…


Jak se zbavit akné?

Jak se zbavit akné?

Akné bývá spojováno s obdobím puberty, ale tímto kožním onemocněním trpí i lidé starší. Jde o jedno z nejčastějších kožních onemocnění, které se projevuje nevzhlednými pupínky především na obličeji. Jak se zbavit akné, aby jste nemuseli svůj obličej skrývat?

Jak se zbavit žárlivosti?

Jak se zbavit žárlivosti?

I když se už po sté přemlouváte, že to neuděláte, stále hypnotizujete partnerův telefon, který leží na stole a jen co je čistý vzduch, projedete zprávy, odchozí i příchozí hovory. Nic nenajdete. Vaše pocity jsou ještě horší, než před chvílí. Věříte totiž tomu, že si váš partner dává dobrý pozor na…
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!