verze pro tisk

Jak se zbavit octomilek?

5. listopad 2014

Určitě to také znáte, necháte na stole mísu s ovocem a během pár dní se kolem ní vznáší spousta malých mušek. Jde o octomilky, které milují zralé až přezrálé ovoce a jak se jednou objeví, přibývají bleskovou rychlostí a jen tak se jich nezbavíte. Jak s octomilkami co nejrychleji zatočit a co dělat pro to, aby se znovu neobjevily?

Reklama

Octomilky

Octomilky, nebo také vinné či ovocné mušky, jsou jen pár milimetrů velké mušky, které se živí na zralém a hnijícím ovoci a na jeho zbytcích. Tyto mušky kladou do ovoce vajíčka a množí se velmi rychle. První muška k vám domů může přiletět sama z venku nebo si přinesete z obchodu ovoce, ve kterém jsou nakladeny vajíčka octomilek.

Mušky láká nejen zralé ovoce, ale také sladké ovocné šťávy, mošty, víno i pivo. A pokud necháte volně na stole některou z těchto potravin, je jen otázkou času, kdy se mušky objeví.

Jak se octomilek zbavit?

Co dělat když se mušky vyrojí? Nejprve je třeba udělat pořádek v kuchyni a na jídelním stole. Vyneste a řádně vymyjte odpadkový koš, ze stolů posbírejte všechny zbytky jídla i pití, ovoce ukliďte na chráněné místo, umyjte kuchyňskou linku i jídelní stůl a zlikvidujte lahve se zbytky šťáv a moštů.

A co s muškami? Mušky samotné zlikvidujete tak, že je pochytáte do pasti. Můžete také nastražit na talířek kousek ovoce a až se mušky slétnou, jednoduše je vysajete vysavačem. V obchodech koupíte lapač na octomilky, tzv. jablíčko, různé lepící proužky, na které se octomilky nachytají, ale dobře funguje i obyčejná mucholapka.

Past na octomilky

Jednoduchou past na octomilky si můžete vyrobit i sami doma. Stačí nalít do menší mističky balzamikový ocet, běžný ocet, víno nebo jablečný mošt. K tomu přidejte kousek přezrálého ovoce nebo tekutinu oslaďte cukrem. Poté mističku překryjte potravinovou folií a do folie udělejte několik dírek asi 2 mm velikých. Vůně octu mušky naláká a ony vlezou do mističky, ale ven se nedostanou. Pak je jen na vás, jakým způsobem mušky zlikvidujete.

Aby mušky znovu nepřiletěly

Aby se mušky octomilky znovu neobjevily, dodržujte následující pravidla. Přezrálé nebo nahnilé ovoce nenechávejte nikde volně ležet, pravidelně vynášejte a myjte odpadkový koš, nenechávejte volně ležet nedojedené jídlo, ani zbytky šťáv, moštu nebo vína. Otírejte sklenice se sirupem, udržujte čistou kuchyňskou linku i jídelní stůl.

Octomilky kladou svá vajíčka i do vlhké hlíny v květináčích, proto pokojové rostliny příliš nepřelívejte. Říká se také, že octomilky nemají rády vůni hřebíčku. Umístěte tedy v kuchyni mističku s tímto kořením. Jako prevence mohou sloužit i některé masožravé rostliny.

Jak vidíte, stačí dodržovat pár jednoduchých pravidel a octomilky vás již nebudou více obtěžovat.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Autor Monika Svobodová

Autor: Monika Svobodová

Jsem maminka dvou malých dětí a se svou rodinou žiji v Liberci. Momentálně věnuji většinu svého času péči o děti. Ráda chodím do přírody a zajímá mě zdravý životní styl. Ve svém volném čase tvořím pomocí různých kreativních technik. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak se zbavit akné?

Jak se zbavit akné?

Akné bývá spojováno s obdobím puberty, ale tímto kožním onemocněním trpí i lidé starší. Jde o jedno z nejčastějších kožních onemocnění, které se projevuje nevzhlednými pupínky především na obličeji. Jak se zbavit akné, aby jste nemuseli svůj obličej skrývat?

Jak se zbavit žárlivosti?

Jak se zbavit žárlivosti?

I když se už po sté přemlouváte, že to neuděláte, stále hypnotizujete partnerův telefon, který leží na stole a jen co je čistý vzduch, projedete zprávy, odchozí i příchozí hovory. Nic nenajdete. Vaše pocity jsou ještě horší, než před chvílí. Věříte totiž tomu, že si váš partner dává dobrý pozor na…


Jak se zbavit zahlenění?

Jak se zbavit zahlenění?

S podzimem přicházejí různé virózy, chřipky a nachlazení a s tím věčný boj s rýmou, kašlem a zahleněním. Co dělat když zahlenění postihne i vás? Jak si pomoci, abyste se cítili lépe? Pojďte si přečíst následující rady a tipy.

Jak se zbavit celulitidy?

Jak se zbavit celulitidy?

Celulitida trápí spoustu žen. Nezáleží na tom, jestli jste boubelka nebo máte tělo modelky, celulitida může postihnout i vás. Pokud vás nevzhledné dolíčky na kůži již trápí a chcete se jich zbavit, můžete zkusit některou z níže uvedených metod.
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!