verze pro tisk

Jak vyrobit velikonoční věnec?

22. leden 2014

Věnce na dveřích často vídáme v čase Vánoc. Je to totiž oblíbená dekorace, kterou si s trochou šikovnosti dokážete udělat doma sami. Využít ho můžete i jindy, než při svátcích vánočních. I k nadcházejícím Velikonocům věnec patří. Jak ho tedy doma vyrobit?

Reklama

Pomůcky na výrobu velikonočního věnce

  • Korpus neboli podložka (sláma či polystyrén)
  • Vázací drátek (popř. provázek) v neutrální barvě
  • Chvojí z jehličnatých stromů (smrk, borovice, apod.), sušené květiny, šišky, traviny…
  • Stuhy
  • Různé zapichovací velikonoční dekorace
  • Zahradnické nůžky
  • Lepící pistole

Důkladná příprava

Než začnete s výrobou věnce, je důležité mít všechny pomůcky při ruce. Větvičky a květy si zahradnickými nůžkami nastřihejte na menší kousky. Ne však na příliš krátké. Špatně by se navazovaly na podložku.

Výroba podkladu

Jako první se vždy musí připravit základ, na který přijde finální dekorace. Potřebovat budete slaměnou podložku (korpus). Dnes se v květinářství dají sehnat i podložky vyrobené z polystyrénu. Záleží čistě na vás, kterou možnost si zvolíte.

Do podložky zabodněte vázací drátek. Obtočte jej kolem obvodu kulaté podložky a pevně utáhněte. Poté začněte přikládat větvičky jehličnanu, květiny, traviny, a to po celém obvodu podložky. Přidržte si je jednou rukou a druhou obmotejte drátkem kolem dokola. Takto pokračujte po celé podložce v jednom směru.

Na konec pevně obvažte drátek a udělejte smyčku. Konec drátku pak zapíchněte zboku podložky. Tím se zamezí nevzhlednému výtvoru.

Zdobení věnce

Lepící pistolí přilepte přes věnec stuhu, do které můžete zapichovat dekorační předměty. Není však nutná. Dekorace volte tak, aby ladily nejen barevně, ale i stylově. V květinářství či hobby marketech je dnes výběr opravdu široký.

Zavěšení věnce na dveře

Poslední důležitou věcí, která se musí k věnci přidělat, je závěsná stuha. Stuhu přeložte napůl a pomocí smyčky ji přivažte k věnci. Na konci udělejte uzlík a můžete se vypravit ozdobit vaše vchodové dveře.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Tipy na velikonoční výzdobu!

Tipy na velikonoční výzdobu!

Jaro patří mezi nejoblíbenější část roku. Po studené zimě přichází doba, kdy vyjde teplé slunce, které nám vlévá do těla chuť žit. Abychom se i doma cítili dobře, je potřeba tomu naše prostředí přizpůsobit. Záleží jen a jen na vás, jestli dáte přednost klasice, nebo se pustíte do experimentů. Nejdůl…

Jak na nejchutnější velikonoční nádivku?

Jak na nejchutnější velikonoční nádivku?

Velikonoce se kvapem blíží a vy už přemýšlíte, jak a co upečete, uvaříte a připravíte. Z časopisů, internetu i televize se na vás valí nepřeberné množství receptů a nápadů. Vy máte ale v jednom jisto, na velikonočním stole nesmí chybět tradiční velikonoční nádivka!


Jak upéct velikonoční mazanec? Recept na domácí kynutý bochánek.

Jak upéct velikonoční mazanec? Recept na domácí kynutý bochánek.

Nejtypičtější velikonočním pečivem je bezesporu beránek následován jidášky a samozřejmě mazancem. Posledně jmenovaný se peče tradičně na Bílou sobotu a určitě by na svátečním stole neměl chybět.

Jak vyrobit kostým čarodějnice

Jak vyrobit kostým čarodějnice

Pomalu, ale jistě, se blíží 30. dubna a s ním čarodějnice. A k tomu neodmyslitelně patří lampionové průvody a pálení ohňů. Hlavně pro děti jsou tu pak různé soutěže a průvody v maskách čarodějnic a vy možná přemýšlíte, jaký kostým pořídit, aby vaše dítko bylo originální. Nejlepší je vyrobit si kostý…
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!