verze pro tisk

Jak se připravit na přijímací zkoušky na vysokou?

30. květen 2014

Většina studentů se po maturitě hlásí na vysokou školu. A mnoho z nich má větší obavy z přijímacích zkoušek na vysokou školu, než-li z celé maturity. Je k tomu důvod? A jak se vlastně dobře připravit na přijímací zkoušky na vysokou školu?

Reklama

Přípravu nepodceňte!

Je váš zájem o zvolený obor opravdu veliký? Pokud se na školu chcete dostat, je nutné, věnovat přípravě ke zkouškám určitý čas. Nenechávejte uchystání na poslední chvíli. Jestli se začnete učit, až těsně před přijímačkami, je dost možné, že pohoříte.

Jaké jsou požadavky? Zjistěte si co nejvíce o kritériích přijetí. Pak teprve se můžete zaměřit přímo na to podstatné.

Zapište se do nultého ročníku!

Nultý ročník je nejintenzivnější příprava na přijímací zkoušky na vysokou. Absolvent nultého ročníku má zvýšenou šanci na to, že uspěje během přijímaček a navíc po jeho absolvování získá certifikát, který má charakter dokladu o dalším dosaženém profesním vzděláním. A to se jistě bude hodit.

Studium nultého ročníku většinou probíhá jednou či dvakrát za 14 dní, o víkendu, nebo ve všední den, podle vámi zvoleného termínu.

Čekají vás testy studijních předpokladů a testy všeobecných předpokladů, dále pak procvičování testů z minulých přijímacích zkoušek, ale dozvíte se něco o historii vámi vybraného oboru, jeho terminologie a dojde i na výklad základních pojmů.

Navštivte přípravný kurz!

Přípravné kurzy jsou určeny těm studentům, kteří se na vysokou školu chtějí nějakým způsobem připravit, ale nemohou chodit na roční přípravu. Tyto kurzy ale navštěvují i lidé, co si chtějí rozšířit obzory.

Setkání probíhá jednou či dvakrát za 14 dní a po 10 až 15 sezeních byste měli být připraveni na přijímací zkoušky. Program je uzpůsobený tak, aby obsahoval vše potřebné k pohovorům na zvolený studijní obor.

Pokud se rozhodnete pro absolvování přípravného kurzu, sáhnete do kapsy v průměru asi  pro 5 tisíc.

Zájem o obor!

Jestliže je váš zájem o obor opravdu veliký, jistě se zajímáte i o dění v této oblasti. Je dobré pátrat po informacích, po novinkách v oboru, vypůjčit si v knihovně odbornou literaturu a nebo si koupit odborný časopis. Sledováním dokumentů, nebo jiných pořadů týkajících se odvětví, o které máte zájem, vám jisto jistě pomůže.

I samotná praxe v oboru, i přesto, že nemáte odborné vzdělání, je celkem výhodou.

Některé věci zkrátka z učebnic nevyčtete!

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak se připravit na maturitu?

Jak se připravit na maturitu?

Studentská léta jsou krásná. V prvním ročníku se člověk cítí jak Alenka v říši divů. Vše je najednou nové. Jiné prostředí, spousta nových lidí, učitelé, rozdílný režim a systém, než na Základní škole. A když slyší slovo ,,maturita“, připadá to každému nesmírně vzdálené. A pak se rok sejde s rokem a…

Kombucha - jak ji připravit?

Kombucha - jak ji připravit?

Taky vám připadá název kombucha vtipný a nevíte co si pod ním vlastně představit? Jde o houbu, ze které se připravuje velmi zdravý nápoj, který chutná podobně jako burčák. Má blahodárné účinky na lidské tělo a proto ho pravidelně užívá spousta lidí. Navíc si tento nápoj můžete připravit sami doma. A…


Jak se připravit na pracovní pohovor?

Jak se připravit na pracovní pohovor?

Hledáte už delší dobu práci, ale pokaždé, když slyšíte o pracovním pohovoru, vstávají vám vlasy hrůzou? Bojíte se, že se u pohovoru totálně znemožníte? Nemějte strach, stačí dodržet několik zásad a příští měsíc možná nastoupíte na vysněné pracovní místo!

Jak se připravit na ústní maturitu z češtiny snadno a rychle?

Jak se připravit na ústní maturitu z češtiny snadno a rychle?

Čekají vás v příštím roce či následujících letech maturitní zkoušky a bojíte se, jak se vše zvládnete naučit? Zdaleka největším strašákem bývá ústní maturita z češtiny. Už jen samotné zpracování otázek vám může zabrat desítky hodin času. Vše se dá ale usnadnit, a to díky unikátnímu projektu SnadnaMa…




Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!