verze pro tisk

Jak se připravit na ústní maturitu z češtiny snadno a rychle?

18. květen 2016

Čekají vás v příštím roce či následujících letech maturitní zkoušky a bojíte se, jak se vše zvládnete naučit? Zdaleka největším strašákem bývá ústní maturita z češtiny. Už jen samotné zpracování otázek vám může zabrat desítky hodin času. Vše se dá ale usnadnit, a to díky unikátnímu projektu SnadnaMaturita.cz.

Každá otázka, kterou zahrnuje ústní maturita z českého jazyka, pojímá velké spektrum informací. Jestliže si otázky zpracováváte sami, počítejte s tím, že vám to zabere skutečně spoustu času. Už jen samotná příprava vás může natolik vysílit, že nezbude čas a chuť se vše důkladně naučit.

Ideální je, pokud vám někdo dodá otázky již zpracované, a to včetně rozboru literárních děl. Jenže najít někoho, kdo bude tak ochotný, není nic lehkého. Respektive nebylo. Právě z tohoto důvodu vznikl zhruba před 4 roky unikátní projekt SnadnaMaturita.cz, který si klade za cíl pomoci budoucím maturantům lépe zvládnout veškeré učivo, aniž by ztráceli drahocenný čas. Státní maturita pak nemusí být nijak složitá.

Jedna otázka k maturitě – jeden list A4

Portál nabízí skvělou možnost získat materiály k maturitě, které zpracovávají aktuální otázky. Velká výhoda spočívá v tom, že jsou již dostatečně ověřené a dá se na informace z nich plně spolehnout, na rozdíl od mnoha jiných, na něž lze na internetu narazit. Přehlednost a strukturovanost jsou dalšími pozitivními prvky.

 

Každá otázka je zpracovaná na jediném listu A4. Díky tomu pro vás státní maturita z češtiny nebude takovým strašákem. Důkladně zpracované maturitní otázky zefektivní a zjednoduší vaši přípravu, lépe si zapamatujete i konkrétní látku.

Usnadněte si přípravu i k dalším předmětům

V současné době už zmíněný portál nabízí i další materiály. Máte možnost získat zpracované otázky k maturitě z angličtiny, dějepisu a zeměpisu. Právě tyto předměty jsou mezi středoškoláky nejčastější volbou.

Zmíněný projekt už pomohl tisícům studentů. Od doby jeho vzniku bylo staženo už více než 200 tisíc materiálů. Jak se můžete dozvědět přímo na webu projektu, panuje s nimi velká spokojenost. Studenti chválí zejména kvalitu zpracování, přehlednost a stručnost.

Komerční sdělení

-pla-

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak zvládnout ústní maturitu?

Jak zvládnout ústní maturitu?

Květen je nejen měsícem lásky, ale je to i čas, kdy studenti čtvrtých ročníků mají v hlavě jen to, aby to už konečně všechno skončilo. Řeč je samozřejmě o maturitě. Z písemné práce většina maturantů nemá takový strach, jako z části ústní. Máte pocit, že vás semele tréma? Začnou se vám potit ruce a n…

Jak se připravit na maturitu?

Jak se připravit na maturitu?

Studentská léta jsou krásná. V prvním ročníku se člověk cítí jak Alenka v říši divů. Vše je najednou nové. Jiné prostředí, spousta nových lidí, učitelé, rozdílný režim a systém, než na Základní škole. A když slyší slovo ,,maturita“, připadá to každému nesmírně vzdálené. A pak se rok sejde s rokem a…


Jak si rychle a snadno zajistit rezervaci ve vaší oblíbené restauraci?

Jak si rychle a snadno zajistit rezervaci ve vaší oblíbené restauraci?

Určitě jste už někdy zažili situaci, kdy jste se společně s přáteli či partnerem chystali navštívit některou z restaurací ve vašem městě, ale po příchodu do ní jste zjistili, že jsou všechny stoly obsazené a museli jste buď dlouho čekat, nebo odejít. Dnes už si ale vše můžete pojistit, a to velmi sn…

Jak odmaturovat z češtiny?

Jak odmaturovat z češtiny?

Čeština je naší rodnou řečí, a proto by mělo být naší povinností český jazyk dobře znát. Mnoho českých autorů napsalo knihy, které rozhodně stojí za přečtení, ale příliš často po těchto publikacích bohužel mladá generace nesáhne. Berte proto maturitní zkoušku z českého jazyka a literatury i jako mo…
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!