verze pro tisk

Jak zvládnout rozchod?

21. září 2014

Každý z nás to zažil...každý z nás ví, jak je těžké se po rozchodu opět vzchopit a jít dál. Některé rozchody bolí méňě, jiné více a jsou i takové, ze kterých se dostáváme roky. Vztah, o kterém jste si mysleli, že vydrží do konce vašich dní se najednou rozpadnul a vy máte pocit, že váš život je u konce? Zadržte a nemyslete hned na nejhorší! Začněte znova a pokuste se vše překonat! Jak tedy zvládnout rozchod?

Reklama

A co teď?

Dala vám vaše láska sbohem a vy nevíte kudy kam? Obvolejte své nejbližší a rodinu. Nebojte se požádat o pomoc. Přítomnost kamaráda nebo kamarádky, které se po rozchodu můžete vyplakat na rameni a vypovídat se, je k nazaplacení. Vykřičte ze sebe všechnu zlost, všechny vaše emoce musí ven. Jedině tak se můžete posunout dál!

Kontakt s ex je zakázán!

Nestále hypnotizujete telefon a vymýšlíte smsky, které byste rádi bývalému partnerovi napsali? Stále dokola čtete zamilované zprávy v telefonu, které vám váš milý posílal v době největší zamilovanosti? Probíráte se dárky, spíte v jeho oblíbeném tričku, které ještě stále voní po ,,něm“ a do obchodu jezdíte přes celé město, aby jste se ,,náhodou“ potkali? Dost! Udělějte si velký úklid doma i ve své hlavě.

Vymažte smsky, mejly a porozhlédněte se po velké krabici. Do té naskládejte vše, co vám expartnera připomíná – dárky, fotky, plyšáky, CD, DVD, oblíbenou šálu – všechno musí pryč. Věci nevyhazujte, pouze je ukliďte na místo, kam se na ně denně nebudete chodit dívat.

Čím dřív uvěříte tomu, že je konec a že je dobře, že už je pryč, tím lépe pro vás.

Začněte znova!

Máte jedinečnou šanci začít znova. Přestaňte se obviňovat, že vztah ztroskotal hlavně kvůli vám a začněte myslet pozitivně! Věnujte se sami sobě a naučte se žít bez partnera. Splňte si sny, které jste díky vztahu odkládali! Běžte na masáž, kupte si psa, poslouchejte muziku, vylezte na Sněžku!

Dělejte cokoliv vás udělá šťastnými! Rozchodem život přece nekončí!

Nezavírejte se před světem!

Nemusíte hned protančit každou druhou noc a domů se vracet k ránu, ale také není dobré se po rozchodu zavřít doma a litovat se. Váš vztah vám to nevrátí a sobě rozhodně nepomůžete!

Navštivte příbuzné, známé a kamarády, které jste kvůli vašemu vztahu odsunuli na druhou kolej. Vydejte se do knihovny, na vernisáž nebo na koncert! Zkrátka, choďte ven, nebojte se poznávat nové  lidi! Třeba mezi nimi bude i váš nový partner! Jen si dejte pozor, at hned nevletíte do nového vztahu. Pokud se ještě nazahojila bolest po předešlém partnerovi, težko vytvoříte dobrý vztah s někým jiným.

Vstříc novým začátkům!

Jedna kapitola vašeho života skončila a je na vás, jaká bude kapitola další. Věřte, že i když teď pouhá vzpomínka na expartnera bolí, jednou se tomu možná zasmějete. Chce to jen čas, proto se přestaňte otáčet do minulosti a začněte svůj život zase žít naplno!

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 3.14 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak zvládnout ústní maturitu?

Jak zvládnout ústní maturitu?

Květen je nejen měsícem lásky, ale je to i čas, kdy studenti čtvrtých ročníků mají v hlavě jen to, aby to už konečně všechno skončilo. Řeč je samozřejmě o maturitě. Z písemné práce většina maturantů nemá takový strach, jako z části ústní. Máte pocit, že vás semele tréma? Začnou se vám potit ruce a n…

Jak zvládnout po mateřské nástup do práce?

Jak zvládnout po mateřské nástup do práce?

Uteklo to jako voda a období, kdy jste se naplno věnovali rodině a dětem, je fuč. Nyní vás čeká celkem přelomové období a to sice nástup zpět do práce. Většinou se tato situace týká žen, ale v dnešní době není nic neobvyklého, když je na rodičovské dovolené muž. Jak vše dobře zorganizovat a zvládno…


Jak se vyrovnat s nevěrou?

Jak se vyrovnat s nevěrou?

Máte pocit, že váš vztah nemůže nic ohrozit. Žijete celkem spokojený život a najednou rána. Dozvíte se o tom, že je vám partnerka či partner delší dobu nevěrný. A co teď? Začít znova od začátku, spálit mosty, anebo před tím zavřít oči? Jak se vyrovnat s nevěrou?

Jak se zbavit žárlivosti?

Jak se zbavit žárlivosti?

I když se už po sté přemlouváte, že to neuděláte, stále hypnotizujete partnerův telefon, který leží na stole a jen co je čistý vzduch, projedete zprávy, odchozí i příchozí hovory. Nic nenajdete. Vaše pocity jsou ještě horší, než před chvílí. Věříte totiž tomu, že si váš partner dává dobrý pozor na…
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!