verze pro tisk

Jak na zazimování trávníku před příchodem prvních mrazů

19. říjen 2015

Říjen je obdobím, kdy se dají očekávat první mrazíky během nočních a ranních hodin, případně i přes den. A právě proto je nyní nejvyšší čas se pustit do zazimování trávníku na zahradě, aby se i příští rok na jaře krásně zazelenal a nebyl nakažen plísněmi a chorobami.

Říjen a péče o trávník

V říjnu na vás v zásadě čekají spíše jednodušší úkony. Péče o trávník v tomto období spočívá zejména v jeho posekání a následném odstranění plevele. Zbavíte se staré a vysoké trávy a samozřejmě i plevele, který je hlavním důvodem, proč kvalita trávníku upadá. Pokud jej necháte v trávě po celou zimu, můžete počítat s tím, že budete na jaře řešit problém s plísněmi a trávník už zcela jistě nebude tak vitální jako letos.

 

Péče o zahraduPéče o zahradu
Zdroj: zahrady-bula.cz

 

 

Na pohodlné a rychle posekání trávníku použijte elektrickou či benzínovou vrtačku. U větších zahrad se už vyplatí investovat spíše do dražšího zahradního traktoru. Pokud jej nechcete kupovat a musíte obstarávat velkou zahradu, je na místě zvážit povolání profesionálů. V tomto směru vám pomohou například odborníci z firmy Zahrady Bula, kteří se specializují na veškeré zahradnické práce. Kromě údržby zajišťují také samotné realizace zahrad dle přání zákazníků.

 

Péče o zahraduPéče o zahradu
Zdroj: zahrady-bula.cz

 

 

Dalším doporučeným krokem je vertikutace. Ta napomáhá k provzdušnění trávníku. Po ní stačí zahradu shrabat.

Plevel i zbytky trávy pak dejte na kompost.

Jaké provést další úkony na zahradě?

Údržba zahrady před příchodem zimy není jen o péči o trávník. Svoji pozornost věnujte také rostlinám. Stromy obalte kůrou či slámou. Lépe pak přežijí mrazivé počasí. Určitě pak nezapomeňte na úklid zahradního nábytku, kterému by v zimě uškodil nejen mráz, ale i sníh, déšť a vítr. Vše, co je možné přesunout, dejte do kůlny, zahradního domku, případně třeba do garáže.

 

Péče o zahraduPéče o zahradu
Zdroj: zahrady-bula.cz

 

 

Zazimování trávníku a potažmo kompletně celé zahrady je nutné provést ještě před tím, než udeří první opravdové mrazy. Proto raději sledujte počasí, abyste na práci měli dostatečnou časovou rezervu. Péče o zahradu před příchodem zimy může zabrat i několik dní.

Komerční sdělení

-pla-

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 1.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak připravit pokoj před tím, než si domů přinesete křečka?

Jak připravit pokoj před tím, než si domů přinesete křečka?

PR. Domácí mazlíčci jsou příjemným zpestřením do každé domácnosti. Před tím, než si je pořídíte, je ale nutné jim náležitě připravit zázemí tak, aby se cítili pohodlně a v bytě vám nenadělali zbytečný nepořádek. Dnes se podíváme na to, co je třeba pořídit před tím, než si domů přinesete křečka, nejo…

Jak často hnojit trávník?

Jak často hnojit trávník?

Máte-li svoji zahrádku, jistě máte radost, pokud je váš trávník pěkně hustý a zelený. K tomu je potřeba o něj pečovat - ve velkém suchu ho pravidelně zalévat, ale hlavně nezapomínat na hnojení. Protože bez pravidelného přihnojování pěkný trávník mít nebudete. Jaké hnojivo můžete použít a jak často?


Jak zazimovat muškáty?

Jak zazimovat muškáty?

Muškáty čili pelargonie jsou během léta ozdobou mnoha oken a balkónů. Jak přijde konec léta, je třeba muškáty uklidit a zazimovat. Nesnesou totiž ranní mrazíky, které by je mohly nenávratně poškodit. Jak správně zazimovat tyto rostliny, aby vám příští rok zase krásně rostly a kvetly? Stačí se řídit …

Jak správně pěstovat mrkev?

Jak správně pěstovat mrkev?

Mrkev patří mezi nejoblíbenější zeleninu, kterou používáme téměř denně. Hodí se do polévek, pod maso, často jen tak, dobře omytá. Doma vypěstovaná mrkev má podstatně lepší chuť, než ta kupovaná, a tak pokud máte volný záhonek, pusťte se do pěstování mrkve!
Vložit komentář

Komentáře

arai

sobota, 23. září 2017
07:19

Na pohodlné a rychle posekání trávníku použijte elektrickou či benzínovou vrtačku. U větších zahrad se už vyplatí investovat spíše do dražšího zahradního traktoru.Dotaz zní: Popište, jak sekat trávník vrtačkou. Nenapadá, jaký vrták použít k sekání trávy.


Napsal: arai [Odpovědět]