verze pro tisk

Jak upravit okolí bazénu?

12. květen 2015

Okolí venkovního bazénu na zahradě je potřeba upravit tak, aby bylo dostatečně stabilní a zároveň bezpečné. Myslete na to, že z vody vylézáte s mokrýma nohama. Na nevhodném a nezpevněném terénu pak můžete snadno uklouznout.

Reklama

Jaké povrchy je možné zvolit k bazénu?

Na výběr máte z celé řady druhů povrchů.

Jedná se zejména o tyto:

 • Tráva – hodí se zejména v okamžiku, kdy chcete zachovat přírodní ráz zahrady. Přináší však také velkou nevýhodu. Chodidla se vám při chůzi po trávě s hlínou umažou a špínu pak přenášíte přímo do vody.
 • Dlažba – asi nejvhodnějším materiálem k okolí bazénu je zámková dlažba, případně pak dlažba betonová. U zámkové varianty si jen dávejte pozor, aby ve škvírách nerostl plevel. Občas tak využijte speciální postřiky, které jej zahubí. Výhodou dlažeb je vysoká odolnost, ale i relativně příznivá pořizovací cena. K bazénu si ale vždy pořiďte jen takovou dlažbu, která má protiskluzový povrch.
 • Kámen – přírodní kámen není příliš vhodným materiálem, neboť představuje značné riziko, pokud se na něm pohybujete s mokrýma nohama. Spíše bych jej doporučil jako doplněk jen k okrajové části zahrady, mimo bezprostřední okolí bazénu.
 • Umělý kámen – alternativou ke kamennému obložení bazénu mohou být obklady z umělého kamene. U něho již výrobci myslí na protiskluzový povrch, takže se pro tyto účely hodí mnohem lépe. Pravdou je, že z estetického hlediska nikdy plně nenahradí kámen přírodní.

Zásady pro úpravu okolí bazénu

Ať už zvolíte jakýkoliv z výše uvedených povrchů k venkovnímu bazénu, vždy se řiďte následujícími zásadami:

 • Povrch okolí bazénu je pevný a stabilní
 • Povrch je bezpečný – ideálně protiskluzový
 • Povrch se dá snadno udržovat v čistotě
 • Na povrchu se netvoří louže vody, má být vodopropustný
 • Povrch je ekologicky nezávadný
 • Je příjemný na dotyk
 • Je odolný – dokáže vydržet i extrémní počasí v zimě

Pokud si s úpravou okolí bazénu nevíte rady, raději se obraťte na odborníky, zejména zahradní architekty, kteří vám pomohou s výběrem vhodného materiálu a s jeho správným zakomponováním do prostoru.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 1.67 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak vyměnit písek ve filtraci od bazénu?

Jak vyměnit písek ve filtraci od bazénu?

Každý vlastník bazénu, touží po tom, aby v něm po celou dobu byla jen křišťálově čistá voda. Kdo si ale myslí, že napuštěním vody do bazénu veškerá péče končí, je na velké omylu. K udržování čistého bazénu i vody je nutné používat filtraci. A víte, jak vyměnit písek ve filtraci?

Jak si postavit bazén?

Jak si postavit bazén?

Když teploty stoupají ke třicítkám, spousta lidí zatouží po svém vlastním bazénu. Pokud máte zahradu, můžete si toto přání splnit. Někomu stačí obyčejný nadzemní bazén, který na konci léta uklidíte, jiný zatouží po velkém bazénu zapuštěném do země. Jak si takový bazén postavit?


Jak si vybrat fitness centrum?

Jak si vybrat fitness centrum?

Rozhodli jste se začít cvičit? Máte ve svém okolí několik fitness center a nevíte kam vyrazit? Poradíme vám, jak postupovat při výběru centra, na co se zaměřit a jak si vybrat to správné fitko právě pro vás.

8 tipů, jak předejít jarní únavě?

8 tipů, jak předejít jarní únavě?

Každý rok přichází s koncem zimy i jarní únava. Někdo se s ní vůbec nesetká, a jiný se cítí bez nálady, vyčerpaný a stále unavený. Naše tělo je po celé zimě unavené, rezervy z loňského léta jsou vyčerpané. Nedostatek denního světla a málo sluníčka se podepsal i na naší psychice. Jak předejít jarní ú…
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!