verze pro tisk

7 tipů, jak posílit imunitu

14. březen 2014

Jste pořád nastydlí, chytíte každou virozu, stačí vám projít kolem někoho s rýmou a hned smrkáte také? Pak máte oslabenou imunitu a potřebujete ji posílit. Přinášíme vám několik tipů, jak na to.

Reklama

1. Sportujte a hýbejte se

Fyzickou aktivitou zlepšíte svou kondici a budete se cítit lépe. Pokud nemáte čas chodit pravidelně cvičit, alespoň choďte pěšky, přestaňte jezdit výtahem a vyběhněte pár schodů nebo dojděte na malý nákup do nejbližšího obchodu pěšky.

2. Mějte vyvážený jídelníček

Vyvážený jídelníček s dostatkem vitamínů je základ. Jezte pravidelně v 5-6 dávkách denně. Dopřávejte si ovoce a zeleninu. Kysané mléčné výrobky obsahují probiotika, která jsou prospěšná trávícímu systému.

Dvakrát do týdne si dejte rybu, dodáte svému tělu vitamín D, kterého je přes zimu nedostatek. Je na vás, jestli budete užívat nějaké vitamínové doplňky nebo sáhnete po přírodních produktech. Podporovat imunitní systém pomáhá třeba echinacea, rakytník, ale i česnek.

3. Dodržujte pitný režim

Dospělý člověk by měl denně vypít přibližně 2 litry vody. Můžete si dát ovocný nebo bylinkový čaj, ale pozor při pití kávy, černého čaje nebo alkoholu - ty vás spíše odvodní, proto je nepočítejte do denního příjmu tekutin.

4. Otužujte se

Díky otužování budete odolnější. Navštěvujte pravidelně saunu nebo si ráno dopřávejte studenou sprchu. Vyražte ven i když je pod nulou a nemusíte být nutně nabalení. Důležité je mít v teple hlavu, ruce a nohy.

Doma nemějte zbytečně přetopeno a nepřetápějte si ani v autě. Pro tělo jsou velké rozdíly teplot šokem a spotřebuje spoustu energie, aby se s nimi vypořádalo.

5. Dostatečný spánek

Ve spánku dochází k regeneraci organismu, svaly si odpočinou a můžete načerpat dostatek síly na další den. Dospělý člověk by měl spát denně asi 8 hodin.

Potřeba spánku je samozřejmě individuální, ale pokud nedopřejete tělu dostatečný odpočinek, nebude mít dostatek síly na boj s případnými nemocemi.

6. Nestresujte se

Každodenní stres vás také vyčerpává a oslabuje, proto se snažte mu vyhnout.

7. Myjte si ruce

V období chřipek a viróz nezapomínejte na mytí rukou. Myjte si je vždy před jídlem nebo když přijdete domů, protože nikdy nevíte kdo před vámi sahal na kliku od dveří nebo na nákupní vozík.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Autor Monika Svobodová

Autor: Monika Svobodová

Jsem maminka dvou malých dětí a se svou rodinou žiji v Liberci. Momentálně věnuji většinu svého času péči o děti. Ráda chodím do přírody a zajímá mě zdravý životní styl. Ve svém volném čase tvořím pomocí různých kreativních technik. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

5 tipů, jak na domácí perník!

5 tipů, jak na domácí perník!

Honí vás mlsná a vy nemáte napečeno? Jestli vaše spíž ukrývá základní potraviny, určitě dokážete za malou chvilku vykouzlit úžasný a jednoduchý moučník. Řeč je samozřejmě o domácím perníku. Jak ho připravit, upéct a třeba i vylepšit?

7 tipů, jak ušetřit za elektřinu

7 tipů, jak ušetřit za elektřinu

Spousta z nás se zhrozí pokaždé, když přijde účet za elektřinu. Na měsíčních splátkách dáváte už tak vysoké částky a pak se na pravidelném vyúčtování objeví nedoplatek dalších několik stovek až tisíců. Potom se vždy ptáte, jak ušetřit za elektřinu. V tomto článku najdete několik tipů jak na to.


8 tipů, jak předejít jarní únavě?

8 tipů, jak předejít jarní únavě?

Každý rok přichází s koncem zimy i jarní únava. Někdo se s ní vůbec nesetká, a jiný se cítí bez nálady, vyčerpaný a stále unavený. Naše tělo je po celé zimě unavené, rezervy z loňského léta jsou vyčerpané. Nedostatek denního světla a málo sluníčka se podepsal i na naší psychice. Jak předejít jarní ú…

7 tipů, jak vybrat vysavač

7 tipů, jak vybrat vysavač

Vysavač patří k běžnému vybavení domácnosti a je nenahraditelným pomocníkem. Když vysavač nefunguje jak má, je na čase pořídit nový. Na trhu se nabízí veliké množství vysavačů a nebývá lehké vybrat ten pravý. Přinášíme vám 7 tipů, jak vybrat vysavač.
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!