verze pro tisk

Jak se správně nalíčit?

12. srpen 2014

Každá žena chce být krásná, a tak většina z nás ráno usedá k zrcadlu a snaží se, co možná nejlépe nalíčit. Mnoho žen ale stále tápe, některé použijí třeba jen lesk na rty a řasenku ze strachu, že použití make-upu je složité a nanesení stínů ještě mnohem  víc. Omyl, je to tak snadné, stačí jen vědět, jak na to! Jak se tedy správně nalíčit?

Reklama

Začněte pěkně od začátku!

Aby vaše líčení bylo dokonalé, je třeba začít důkladným ošetřením pleti. Pleť omyjte, osušte a použijte denní krém. Ten vybírejte s ohledem na typ vaší pleti. Pleť může být mastná, smíšená, normální nebo suchá.

Kosmetický průmysl nabízí mnoho druhů krémů, a tak si vyberte takový, který zohledňuje nejen typ pleti, ale i váš věk a vámi požadovanou vlastnost, jako je působení proti vráskám, či rozjasňující efekt. Krém rozetřete a nechte zaschnout.

Vhodný make-up!

Po nanesení denního krému můžete přistoupit k aplikaci make-upu. Vyberte takový odstín, který se co nejvíce podobá přirozenému tónu vaší pleti. I zde máte na výběr z velkého množství značek a možná, než najdete ten pravý pro vás, vyzkoušíte jich hned několik.

Make-up natírejte konečky prstů, nebo speciálním aplikátorem. S nanášením začněte u kořínků vlasů a postupujte dolů. Rozetřete po celém obličeji, vynechejte citlivou oblast očí, ale naopak nezapomeňte na krk a dekolt. Docílíte tím větší přirozenosti.

Zakryjte drobné nedostatky!

Na všechny skvrny a další nedokonalosti na tváři se doporučuje používat korektor. Použitím korektoru pod oči, rozjasníte svůj pohled. Nikdy ale korektor nenanášejte na celý obličej, opravdu jen na místa, která chcete skrýt!

Přepudrujte nos!

Pudr slouží k tomu, aby se vám neleskla tvář a zafixoval líčení. Pudr lze nanášet houbičkou, štětcem, či labutěnkou, záleží na tom, v jaké formě pudr máte.

Sypký pudr je na pohled světle béžový nebo bílý a je transparentní – tedy není nutné vybírat odstín. Nekryje, pouze fixuje.

Tuhý pudr je umístěn v krabičce, většinou s houbičkou. Lze sehnat transparentní tuhý pudr, většinou je ale nutné zvolit odstín. Vyberte vždy světlejší, tmavší může vytvořit nehezké mapy a fleky.

A jak správně pudr používat? Pudruje se ve směru růstu obličejových chloupků. Přebytečný pudr před nanášením raději oklepejte, tuna pudru nepůsobí svěžím dojmem. Tím, že zlehka přepudrujete oční víčka, docílíte delší životnosti líčení.

A co tvářenka?

Po nanesení make-upu může dojít k tomu, že váš obličej bude působit nezdravě, nepřirozeně, proto je dobré použít trochu ,,zdravíčka“, které propůjčí obličeji barvu, rozjasní ho a díky dobře volené aplikaci, dopomůže i k tvarování obličejových partií. Kulatý tvar můžete díky ní krásně opticky zeštíhlit. A jak? Naneste ji tam, kde se spojuje horní a dolní čelist.

Jak nalíčit oči?

Teprve po dokonalém sjednocení pleti se můžete vrhnout na líčení očí. To, jakým stylem se nalíčíte, závisí nejen na příležitosti, ale také na dalších okolnostech.

Ráno dáváme přednost decentnímu líčení a tím pádem světlejším odstínům různých barev. Při výběru odstínu zohledněte barvu vašich očí.

Která barva je ta vaše?

Modré a šedé oči úžasně doplní odstíny světle hnědé, růžové či fialové, slušet vám budou i barvy kovu, stříbrná nebo bronzová.

Krásu zelených očí podtrhnete odstíny fialové, švestkové, ale dobrou volbou budou i hnědé, modré, stříbrné či sytě růžové stíny.

Hnědooké dámy mají mnoho možností. Pro denní líčení se hodí odstíny béžové, meruňkové a zelené. Pro výrazné líčení sáhněte po růžové, žluté, fialové  nebo třeba zlaté. Aby vaše oči zbytečně nezapadly, volte odstíny buď hodně syté nebo světlejší.

Jak postupovat?

S líčením začněte ve vnitřním koutku oka a naneste světlý odstín. Následně můžete aplikovat tmavší odstín. Nanášejte jej přibližně ve středu víčka směrem k vnějšímu koutku. Stín rozetřete pomocí aplikátoru na polovinu víčka. Viditelný je pěkný přechod ze světlé do tmavší barvy.

Když máte oko vystínované, můžete namalovat tenké oční linky. Závisí na vašich zvyklostech, zda je na denní nošení použijete pro větší zvýraznění očí, nebo je necháte k jiné  příležitosti.

Pak už stačí jen nanést řasenku, nejlépe černou, u opravdu lehkého líčení můžeme použít hnědou nebo šedou. Na barevnou řasenku ale zapomeňte.

Můžete vytvořit hned několik vrstev, ale tak, aby vaše oči stále působily lehce a přirozeně. Více vrstev řasenky si zaslouží jen dramatické kouřové líčení!

Tenká ústa nebo smyslné rty?

Stejně jako u očí platí i zde pravidlo, že na běžné nošení je třeba volit světlejší odstíny, oblíbené jsou i lesky a pomády na rty, večer můžete vyrazit s ústy namalovanými výraznější rtěnkou.

A jak na dokonalé rty?

  • Ústa obtáhněte tužkou na rty, aby měla plný tvar
  • Natřete rty rtěnkou
  • Nechte chvilku zaschnout a potom obtiskněte rty do papírového kapesníku
  • Nakonec rty jemně přepudrujte, déle vám pak vydrží

Zdá se vám celý proces zdlouhavý a složitý? Věřte, že pokud si každé ráno dopřejete chvilku pro sebe a pečlivě se nalíčíte, nebude muž, který by se za vámi neotočil!

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 2.75 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Autor Stanislava Štěpánová

Autor: Stanislava Štěpánová

Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak se správně nalíčit pod brýle?

Jak se správně nalíčit pod brýle?

Nošení brýlí v dnešní době není nic neobvyklého. Není to věc, která by ženám ubírala na kráse. Ba naopak, brýle jsou vkusným doplňkem. A přidáme-li ještě perfektní líčení? Dokonalost sama!

Jak správně dělat dřepy?

Jak správně dělat dřepy?

Dřepy všichni známe z hodin tělocviku. Málokdo je měl rád, přitom ale správně provedený dřep je tolik účinný pro tvarování nohou a hýždí a také pro tvorbu svalové hmoty. Správně provést dřep ovšem není jen tak a spousta lidí ani neví jak na to. Není to jen o tom se rovně postavit a jít do dřepu a zp…


Jak správně stolovat?

Jak správně stolovat?

Je velký omyl myslet si, že lidé jedí jen proto, aby se nasytili. Pokud by tomu tak skutečně bylo, těžko by vznikl kuchyňský stůl. Stůl se stal místem, kde lidé nejen jedí, ale kde se setkávají po náročném dni, vytváří zde rodinnou pohodu, pospolitost. Správně vychovaný člověk ví, jak se u takového …

Jak správně cvičit kliky?

Jak správně cvičit kliky?

Rozhodli jste se, že uděláte něco pro své tělo a začnete cvičit a posilovat? Každému se ale nechce hned do posilovny mezi zkušené sportovce. Lze i tak najít způsob, jak správně a efektivně posilovat doma? Co takhle milované i nenáviděné kliky? Jak je správně cvičit?
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!