verze pro tisk

Jak se zbavit bradavic

12. leden 2015

Snad každý z nás měl někdy ve svém životě bradavici. Jde o jeden z nejčastějších kožních problémů, který nijak neohrožuje naše zdraví, ale jde o velmi neestetickou a někdy i bolestivou záležitost. V tomto článku se dozvíte, jaké máte možnosti, když se chcete bradavic zbavit.

Reklama

Co jsou bradavice a jak vznikají

Bradavice jsou kožní výrůstky virového původu. Jejich vznik mají na svědomí papilomaviry, které se do lidského organismu mohou dostat malými trhlinkami na kůži.

Pokud navštěvujete veřejné koupaliště, bazén nebo saunu, používejte vždy vhodnou obuv a nechoďte naboso, protože právě zde se virům bradavic nejlépe daří. Bradavice jsou velice nakažlivé a ohroženy jsou především malé děti a lidé se sníženou imunitou.

Naše tělo si dokáže do dvou let vytvořit proti viru obranu a bradavice poté vymizí, ale pokud se udělají na chodidlech, mohou být velmi bolestivé a je vhodné je odstranit hned jak se objeví.

Prostředky na bradavice z lékárny

Když objevíte bradavici, nejspíš hned nepoběžíte k lékaři, ale budete se snažit ji zlikvidovat sami. Bradavice nikdy nijak neškrábejte, nevydloubávejte nebo jinak mechanicky neodstraňujte, protože byste si ji přenesli i na jiná místa na těle.

V lékárně pořídíte velké množství prostředků na bradavice - kapky nebo speciální gely, které se aplikují přímo na bradavici. Ta nejprve zčerná a pak se úplně vyloupne a zmizí.

Menší bradavice lze tímto způsobem odstranit celkem rychle a snadno. Použití těchto přípravků je navíc zcela bezbolestné, vždy je však nutné postupovat přesně podle instrukcí k danému přípravku.

Odstraňte je přírodními prostředky

Chcete-li nejprve vyzkoušet přírodní prostředky, existuje mnoho metod jak s bradavicemi bojovat. Některé prostředky jsou účinnější, jiné méně. Doba léčby je individuální a může se protáhnout.

Vlaštovičník

Šťávu vlaštovičníku používali už naše babičky. Odstranění může trvat delší dobu, ale bradavice by měla odpadnout i s kořínky.

Bradavici několikrát denně potírejte šťávou ze stonku vlaštovičníku, ta časem zhnědne a odpadne. Dejte pozor, protože vlaštovičník patří mezi jedovaté rostliny.

Česnek

Česnek je účinným prostředkem při boji s nachlazením, ale používá se i k boji s bradavicemi.

Ukrojte silnější plátek česneku a přiložte ho na 5 minut na bradavici. Bude to pálit, ale bradavice by měla zhruba po dvou dnech odpadnout. Stejným způsobem se používá i cibule vylouhovaná v octu.

Banánová slupka

S bradavicemi můžete bojovat i exotickým ovocem.

Uřízněte kousek banánové slupky a přilepte ji náplastí k bradavici (žlutou slupkou nahoru). Po dvanácti hodinách vyměňte slupku za novou a tento postup opakujte do té doby než bradavice neopadne.

Šťáva z ananasu

Potřete bradavici šťávou z čerstvého ananasu, nechejte 4-5 hodin působit a poté můžete bradavici omýt. Postup opakujte 2x denně po dobu 5 dnů a bradavice by měla zmizet.

Toto jsou nejznámější způsoby jak s bradavicemi bojovat přírodním způsobem. Další možnosti najdete ve článku Bradavice na ruce a na noze: 10 tipů, jak odstranit bradavice.

Návštěva kožního lékaře

V případě, že se vám nepodaří bradavici odstranit nebo už je příliš veliká, navštivte kožního lékaře. Ten navrhne nejlepší postup jak dál postupovat.

Nejčastěji se používá zmrazení bradavice tekutým dusíkem. Nevýhodou bývá, že se tento postup musí v mnoha případech několikrát opakovat.

Trochu bolestivé potom bývá seškrábnutí bradavice ostrou lžičkou nebo u větších bradavic chirurgické odstranění. Někteří lékaři doporučují také odstranění pomocí laseru.

Tak ať je váš boj s bradavicemi úspěšný a znovu se už neobjeví.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 3.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Autor Monika Svobodová

Autor: Monika Svobodová

Jsem maminka dvou malých dětí a se svou rodinou žiji v Liberci. Momentálně věnuji většinu svého času péči o děti. Ráda chodím do přírody a zajímá mě zdravý životní styl. Ve svém volném čase tvořím pomocí různých kreativních technik. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak se zbavit akné?

Jak se zbavit akné?

Akné bývá spojováno s obdobím puberty, ale tímto kožním onemocněním trpí i lidé starší. Jde o jedno z nejčastějších kožních onemocnění, které se projevuje nevzhlednými pupínky především na obličeji. Jak se zbavit akné, aby jste nemuseli svůj obličej skrývat?

Jak se zbavit žárlivosti?

Jak se zbavit žárlivosti?

I když se už po sté přemlouváte, že to neuděláte, stále hypnotizujete partnerův telefon, který leží na stole a jen co je čistý vzduch, projedete zprávy, odchozí i příchozí hovory. Nic nenajdete. Vaše pocity jsou ještě horší, než před chvílí. Věříte totiž tomu, že si váš partner dává dobrý pozor na…


Jak se zbavit zahlenění?

Jak se zbavit zahlenění?

S podzimem přicházejí různé virózy, chřipky a nachlazení a s tím věčný boj s rýmou, kašlem a zahleněním. Co dělat když zahlenění postihne i vás? Jak si pomoci, abyste se cítili lépe? Pojďte si přečíst následující rady a tipy.

Jak se zbavit celulitidy?

Jak se zbavit celulitidy?

Celulitida trápí spoustu žen. Nezáleží na tom, jestli jste boubelka nebo máte tělo modelky, celulitida může postihnout i vás. Pokud vás nevzhledné dolíčky na kůži již trápí a chcete se jich zbavit, můžete zkusit některou z níže uvedených metod.
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!