verze pro tisk

Jak zdravě hřešit při dietě?

3. březen 2014

Držíte dietu a honí vás mlsná? Co si dát, abyste zahnali chutě a nijak drasticky to neohrozilo vaši snahu zhubnout? Nejlepší je samozřejmě nemlsat, ale někdy jsou chutě skoro nepřekonatelné a pak nejde jinak, než si trochu zahřešit. A co si tedy dát dobrého?

Reklama

Co mlsat při dietě

Pokud máte chuť na sladké, dejte si kousek tmavé čokolády s alespoň 75% kakaa. Kakao z čokolády vás povzbudí a navíc podporuje dobrou náladu a zmírňuje stres. Chcete-li sušenky, dejte si celozrnné žitné nebo ovesné sušenky místo obyčejných oplatek. Ochucený jogurt nahraďte bílým a přidejte si do něho med nebo ovoce.

Můžete sáhnout i po hrsti ořechů (mandle, vlašské nebo lískové ořechy), ovšem vybírejte nepražené a nesolené.

Máte-li chuť na skleničku, dejte si víno nebo raději vinný střik.

Pokud vám chybí mlsání u televize, nakrájejte si na proužky zeleninu jako je paprika nebo okurka a můžete zdravě chroupat skoro bez omezení.

Pravidla mlsání

Když už musíte, tak si mlsání naplánujte. Nejlepší je hřešit v první polovině dne a podle toho, co jste si dali, upravit jídelníček po zbytek dne. I malou dobrotu si započítejte do denního kalorického příjmu. Pokud si otevřete celé balení sušenek nebo čokolády, dejte si jen jeden nebo dva kousky a zbytek balení schovejte z dosahu očí nebo nakonec sníte celou tabulku čokolády.

Jak zahnat chutě

Pokud si myslíte, že se hřešit v žádném případě nemá, zde je několik tipů jak chutě lépe zvládnout.

Honí-li vás mlsná, dejte si sklenici vody nebo čaje a počkejte 10-15 minut. Uvidíte, jestli budete mít i dál chuť na něco dobrého. Ne nadarmo se říká, že hlad je převlečená žízeň.

Představte si, co všechno budete muset udělat, abyste spálili kalorie, které při mlsání spotřebujete. Třeba vás odradí představa hodiny cvičení navíc.

Běžte si vyčistit zuby, mlsat s pachutí pasty není nic moc, vždyť si vlastně tu dobrotu ani nevychutnáte.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Autor Monika Svobodová

Autor: Monika Svobodová

Jsem maminka dvou malých dětí a se svou rodinou žiji v Liberci. Momentálně věnuji většinu svého času péči o děti. Ráda chodím do přírody a zajímá mě zdravý životní styl. Ve svém volném čase tvořím pomocí různých kreativních technik. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak hubnout zdravě a efektivně?

Jak hubnout zdravě a efektivně?

Chcete hubnout zdravě a efektivně, tak abyste spalovali jen tuky a ne svaly? Tajemství zdravého hubnutí je v bazálním a pracovním metabolismu.

Zásady zdravé výživy

Zásady zdravé výživy

O tom, že bychom měli dodržovat zásady zdravé výživy se mluví v souvislosti se zdravým životním stylem, ve spojitosti s posilováním imunitního systému, udržování tělesné hmotnosti atd. Jaké jsou tedy zásady zdravé výživy? Přináším vám přehled nejdůležitějších bodů, podle kterých se řídit.


4 rady, jak rychle a zdravě přibrat na váze

4 rady, jak rychle a zdravě přibrat na váze

Ze všech stran stále slyšíme, jak se lidé kolem nás snaží zhubnout. Internet je plný návodů jak na to, ale co když máte opačný problém - vážíte příliš málo a nedaří se vám přibrat. Málokdo si dovede představit, jak může být obtížné rychle a především zdravě přibrat na váze. Pojďte se podívat, jak na…

Jaterní dieta - co jíst a co nejíst?

Jaterní dieta - co jíst a co nejíst?

Byli jste u lékaře a ten vám nakázal dodržovat jaterní dietu? Tato dieta má svá pravidla, která se vyplatí dodržovat. Pojďme se podívat na to, jak jaterní dietu dodržovat, co můžete jíst a co ne.
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!