verze pro tisk

Jak krmit kapry

19. prosinec 2014

Když jdete s dětmi krmit kapry na přehradu, stačí vzít kousek starého pečiva a kapři se o něj budou prát. Něco jiného je, když máte vlastní rybník a pěstujete kapry na maso. V tom případě je vhodné kapry přikrmovat, aby byli zdraví a rychle rostli. Jak krmit kapry?

Reklama

Co kapr jí?

Kapr je všežravec a živí se rostlinnými a živočišnými organismy, které žijí na břehu a na dně vody. Nejčastěji konzumuje larvy komárů a vážek, drobné měkkýše či nítěnky. Dokáže potravu i vyhrabávat ze dna. Kapr si tedy potravu dokáže obstarat sám, ale chcete-li, aby rychle rostl, je třeba ho přikrmovat.

Kdy kapry přikrmovat?

Kapry krmíme především na jaře a na podzim. Jarním přikrmováním kaprům dodáte živiny a energii, kterou v zimě ztratili. Na podzim se přikrmuje, aby kapři zesílili a měli na zimu dostatek síl.

Frekvence krmení a teplota vody

Frekvence krmení se řídí teplotou vody.

  • teplota vody pod 8°C - nekrmíme
  • teplota vody nad 8°C - krmíme 1-2x týdně
  • teplota vody nad 15°C - krmíme 1x denně
  • teplota vody nad 20°C - krmíme menšími dávkami několikrát denně
  • teplota vody nad 25°C - ryby nekrmíme

Pokud se chystáte na dovolenou, kaprům nebude vadit, když po dobu vaší nepřítomnosti krmení nedostanou. Sami si obstarají dostatek potravy.

Čím a jak kapry krmit?

Krmivo pro kapry by mělo obsahovat dostatek proteinů. Je možné do krmení přimíchávat i vitamínové doplňky pro lepší zdraví ryb. U nás se nejčastěji přikrmuje pšeničnými zrny. Můžete využívat i umělá krmiva, která se nabízí ve formě vloček nebo granulí.

Je třeba dbát na to, abyste krmili jen takovým množstvím krmiva, které kapři zkonzumují během asi 5 minut. Překrmované ryby tloustnou a mají zdravotní obtíže. Nesežrané krmivo ve vodě hnije a znečišťuje vodu. Jeden kilogramový kapr by měl v jedné dávce dostat přibližně 15-20g krmiva.

Krmení KOI kaprů v zahradním jezírku

Jestli máte ve svém zahradním jezírku KOI kapry, je třeba jim dodávat také vitamíny a látky pro podporu imunity. Je vhodnější kupovat krmivo přímo pro KOI kapry, které obsahuje také barviva, díky kterým budou mít kapři krásnou barvu. Toto krmivo většinou plave na hladině, odkud ho kapři sbírají.

Budete-li se o své kapry správně starat, budete mít zdravé a silné jedince, na které se rádi budete chodit dívat. Proto jim dopřejte to správné krmení.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 3.15 hvězdiček / Hodnoceno: 20x


Autor Monika Svobodová

Autor: Monika Svobodová

Jsem maminka dvou malých dětí a se svou rodinou žiji v Liberci. Momentálně věnuji většinu svého času péči o děti. Ráda chodím do přírody a zajímá mě zdravý životní styl. Ve svém volném čase tvořím pomocí různých kreativních technik. G+


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak krmit slepice?

Jak krmit slepice?

Chov slepic je především na vesnicích stále velmi rozšířený. U lidí jsou velmi oblíbená kvalitní domácí vajíčka, která se s těmi z obchodu nedají vůbec srovnávat. Jak slepice krmit, aby měly nejen dobrá vajíčka, ale aby byly také spokojené a zdravé?

Jak často krmit kočku?

Jak často krmit kočku?

Kočku má doma spousta lidí. Někdo ji má jako domácího mazlíčka, který skoro nechodí ven, někdo dává své kočce veškerou volnost a skoro o ni neví. Každá kočka ovšem musí také něco jíst. Víte jak často kočku krmit a čím?


Jak krmit kanáry?

Jak krmit kanáry?

Máte v plánu pořídit si kanárka? Pokud se nechcete chovem zabývat profesionálně, jsou to ptáčci nenároční a vhodní i pro začátečníky. A vás určitě zajímá jak a čím ho krmit, aby byl kanárek spokojený a pěkně zpíval?

Jak udělat kvásek?

Jak udělat kvásek?

Na pultech je v dnešní době nepřeberné množství různých druhů chleba, rohlíků, bulek, slaného i sladkého kynutého pečiva. Stále častěji ale pečeme doma. Co takhle křupavý chléb právě vytažený z trouby s bylinkovým máslem vlastní výroby? Kdo by odolal? Základem celého chlebu je kvásek, který byl v do…
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!