verze pro tisk

Jak vybrat nejlepší krmivo pro psa?

26. březen 2016

Pokud máte doma pejska, jako správní chovatelé byste se měli zajímat o to, co je pro něj nejlepší. Velkou roli pro zdraví psa hraje výživa. Pojďme se podívat na pár věcí, na které nesmíte zapomínat při výběru krmiva.

Už před tím, než si domácího mazlíčka pořídíte, musíte mít alespoň základní přehled o tom, jak správně nakrmit psa a kočku. V zásadě platí, že je nutné se v první řadě řídit hlavně věkem zvířete a také typem plemene.

Malým psům raději menší granule

Je-li například pes malého vzrůstu, patří tedy mezi malá plemena, není vhodné mu do misky dávat velké granule. S jejich pozřením a trávením by mohl mít problémy. Totéž platí samozřejmě i v okamžiku, kdy jde ještě o štěně, které nemá plně vyvinuté tělesné orgány.

Všímejte si výživové hodnoty krmiva

U větších plemen je vhodné vybrat nejlepší krmivo pro psa, které obsahuje méně tuků a bílkovin.

Záleží zde i na aktivitě psa, tedy zda jde o gaučový typ, nebo o pejska, který má rád pohyb. Pokud jde o druhý typ psa, vybírejte mu krmivo s vysokou nutriční hodnotou. Dodá mu potřebné množství energie.

Domácí stravu raději vynechte

Určitě vás zajímá, zda jsou vhodnější granule, konzervy či třeba domácí strava. Právě domácí strava není příliš vhodná. Psovi nedávejte to, co sami jíte k obědu. Zvířata přeci jen mají jiné potřeby a lidská strava jim nemusí dělat dobře.

Srovnáme-li granule a konzervy, jsou na tom dosti podobně. Ideální je kombinace těchto krmiv.

Pozor na správné zásady krmení

Kromě samotného výběru krmiva si určitě hlídejte i správné zásady krmení. Platí například pravidlo, že by pes měl po jídle odpočívat. Není proto vhodné jej krmit těsně před tím, než ho jdete venčit.

Krmení pejsků (i koček a dalších domácích zvířat) má být pravidelné. Je-li to možné, dodržujte přesné časy, kdy zvířeti krmivo servírujete. Zamezte také překrmování psa. Někteří pejsci rádi sní vše, co jim dáte. Zejména u menších plemen si tak hlídejte, jakou porci jim dáváte.

Kvalitní krmivo pro psy a kočky pořídíte v internetovém obchodě Mujmazlik.cz. Eshop nabízí možnost výběru nejen dle značky, ale také například i podle stáří psa či velikosti a plemene.

-pla-

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

5 rad, jak udělat ten nejlepší dojem!

5 rad, jak udělat ten nejlepší dojem!

Už je to tady. Vaše přítelkyně vás chce dnes poprvé představit rodičům a vy se už teď strachujete, že se rodičům nebudete líbit? Nebo snad nastupujete do nové práce a bojíte se, co na vás řeknou kolegové? Důležité je udělat dobrý dojem hned na první schůzce. Ale jak toho dosáhnout?

3 tipy, jak správně vybrat tenisovou raketu

3 tipy, jak správně vybrat tenisovou raketu

K základnímu vybavení tenisty patří tenisová raketa, bez ní si tenis nezahrajete. Každý, kdo se chce tenisu věnovat aktivně, by si měl pořídit raketu vlastní. Tenisová raketa má ale mnoho parametrů a tak nemusí být její výběr zdaleka tak snadný. Pojďte se podívat na 3 tipy, jak správně vybrat teniso…


Jak správně vybrat lyže?

Jak správně vybrat lyže?

Jízda na lyžích patří k oblíbeným zimním sportům. Na trhu se nabízí veliké množství různých druhů lyží a vybrat ty správné bývá někdy obtížné. V jednom z předchozích článků jsme vám poradili jak vybrat běžky, nyní se zaměříme na sjezdové lyže. Jak tedy lyže správně vybrat?

Jak vybrat velikost kola

Jak vybrat velikost kola

V předchozím článku jsme vám poradili, jak vybrat dětské kolo. Tento článek se bude věnovat tomu, jak vybrat správnou velikost kola pro dospělého. A tím myslíme velikost rámu kola. Tak se pojďte se podívat, jak na to.
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!