verze pro tisk

Jak se obléci na pracovní pohovor: Oblečení může přispět k získání zaměstnání

22. březen 2016

V momentě, kdy se ucházíte o nové zaměstnání, vás pravděpodobně čeká osobní pracovní pohovor v místě zaměstnavatele. Kromě dobré přípravy a sepsání životopisu byste neměli zapomenout ani na vzhled. Právě ten může při osobním setkání hrát velmi významnou roli. Často rozhoduje o úspěchu či neúspěchu. Jak se tedy obléci, abyste zapůsobili a neudělali si ostudu?

Reklama

Jak se na pohovor mají oblékat ženy?

U žen se na pracovní pohovory stále doporučují kalhotové kostýmy. Zde je dobré zvolit spíše volnější a pohodlnější střih kalhot než těsný, rozhodně není na místě přílišná vyzývavost, ale raději decentnost. Důležitá je také barva kostýmku. Rozhodně nic nezkazíte, pokud zvolíte tmavší odstíny, ideálně černé, tmavě modré, či šedé.

Sukní nemůžete nic zkazit, ani když žádáte o práci snů. I zde ale platí, že sukně nesmí být barevně příliš vyzývavá, lepší jsou opět tlumené barvy. Velmi záleží na střihu! Neměla by být příliš krátká a těsná, vhodné jsou sukně volnějšího střihu s délkou ideálně ke kolenům. Stejně jako u sukní, je i u šatů důležitá vzdušnost, pohodlnost a především elegance. Šaty volte v souladu s vaším věkem a postavou. Pokud preferujete šaty bez rukávů, doplňte je lehkým svetříkem, či blejzrem.

 

 

Zdroj: Černé elegantní šaty bez rukávů

Blejzr, neboli dámské sako, by měl barevně ladit se zbytkem outfitu. Zvolte jej pouze, pokud Vám opravdu padne! Dobře padnoucí blejzr působí velmi sebevědomě a žensky. V opačném případě vašemu celkovému vzhledu může uškodit.

Jak se na pohovor mají oblékat muži?

U mužů je situace v oblečení jednodušší. Stále je doporučován a očekáván oblek tmavé barvy. Pod něj si oblečte čistě bílou, či tmavší košili a hlavně nezapomeňte na pečlivě uvázanou kravatu!

V žádném případě se nedoporučuje ležérní oblečení typu kraťasů, a to ani v nejparnějších dnech. Nezapomínejte, že žádáte o práci, proto nedejte zaměstnavateli šanci, aby si udělal negativní názor podle vašeho „plážového vkusu“.

Volbu oblečení a s ní spojenou míru elegance vždy přizpůsobte kultuře oblékání ve vaší budoucí práci. Pravidlem je, že byste měli být vždy o jeden stupeň lépe oblečení, než je v daném zaměstnání běžné.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak se připravit na pracovní pohovor?

Jak se připravit na pracovní pohovor?

Hledáte už delší dobu práci, ale pokaždé, když slyšíte o pracovním pohovoru, vstávají vám vlasy hrůzou? Bojíte se, že se u pohovoru totálně znemožníte? Nemějte strach, stačí dodržet několik zásad a příští měsíc možná nastoupíte na vysněné pracovní místo!

Jak se platí pracovní úraz?

Jak se platí pracovní úraz?

Při nástupu do zaměstnání jste jistě prošli školením o bezpečnosti práce. Někdy se ale může stát, že i přes dodržování bezpečnostních pravidel, dojde ke zranění. Toto zranění může být jen drobného charakteru, ale také může dojít k vážnějšímu zranění, které vás na dlouhou dobu vyřadí z pracovního pro…


Jak ukončit pracovní poměr okamžitě?

Jak ukončit pracovní poměr okamžitě?

Vztah mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem je upraven v Zákoníku práce. Udává, jaké mají jednotlivé strany práva, ale i povinnosti, kdy a jak vzniká pracovní vztah a kdy zaniká. V Zákoníku je uvedeno více druhů ukončení pracovního poměru. Víte ale, že pracovní poměr lze ukončit okamžitě?

Jak se obléci k soudu?

Jak se obléci k soudu?

Každá příležitost si žádá to své, a tak pokud vás v dohledné době čeká soud, je lepší se nad oblečením, v kterém půjdete, zamyslet už teď. Najdete v šatníku něco vhodného pro soudní jednání? Určitě ano, jen je třeba důkladně promyslet, co se hodí a co ne. Jak se tedy obléci k soudu?
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!