verze pro tisk

Jak udělat jednoduše domácí lučinu?

13. březen 2014

Pokud jste si oblíbili lučinu a zdá se vám přeci jen drahá, mám pro vás řešení. Velmi jednoduchý a rychlý recept vás jistě překvapí. Tuto lučinu zvládne opravdu každý a výsledek stojí za to.

Reklama

Ingredience

  • 2 velké bílé jogurty
  • 1 kelímek 12% smetany – žlutý kelímek
  • sůl

Příprava

Jogurty, smetanu i trochu soli dobře promícháme. Plátnem vyložíme síto a dáme na hrnec. Promíchanou směs přendáme do plátna a necháme 12 hodin odkapat v lednici. Po uplynutí dané doby lučinu překlopíme na talířek a můžeme mazat na chleba či jiné pečivo.

Dochucení

Lučinu můžeme samozřejmě vylepšit tím, že přidáme například česnek, cibulku, nebo pórek. Vhodné jsou i bylinky – pažitka, nebo bylinková sůl. Když budete používat kořenící směsi obsahující sůl, tak další už nedávejte.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli!

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.


Hodnocení

Hodnocení: 3.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Reklama

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak jednoduše začít podnikat? Stačí si koupit ready made společnost

Jak jednoduše začít podnikat? Stačí si koupit ready made společnost

Spousta z vás má jistě dobré představy o tom, jak by se dalo v určitém odvětví vydělat. Zároveň ale nemáte chuť podnikat, respektive se vám příčí představa složitého zakládání vlastní firmy. Přitom to může být velmi snadné. Stačí využít prodej ready made společností.

Jak udělat kvásek?

Jak udělat kvásek?

Na pultech je v dnešní době nepřeberné množství různých druhů chleba, rohlíků, bulek, slaného i sladkého kynutého pečiva. Stále častěji ale pečeme doma. Co takhle křupavý chléb právě vytažený z trouby s bylinkovým máslem vlastní výroby? Kdo by odolal? Základem celého chlebu je kvásek, který byl v do…


5 rad, jak udělat ten nejlepší dojem!

5 rad, jak udělat ten nejlepší dojem!

Už je to tady. Vaše přítelkyně vás chce dnes poprvé představit rodičům a vy se už teď strachujete, že se rodičům nebudete líbit? Nebo snad nastupujete do nové práce a bojíte se, co na vás řeknou kolegové? Důležité je udělat dobrý dojem hned na první schůzce. Ale jak toho dosáhnout?

Jak udělat pečený čaj?

Jak udělat pečený čaj?

Také milujete chvilky pohody v křesle se šálkem dobrého čaje? Takové okamžiky dodávají člověku energii, uvolnění, zklidnění či nabuzení, podle toho, jaký čaj si dopřáváme. Velice oblíbený je čaj pečený, který si pohodlně zvládnete udělat sami doma. Ale jak?
Vložit komentář

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!